Do groźnie wyglądającej kolizji doszło dzisiaj na dąbrowskim odcinku DK94 w rejonie skrzyżowania z ul. 11-go Listopada. Wywrotce uległa ciągnięta przez ciężarówkę przyczepa przewożąca busa. Ruch w kierunku Olkusza został całkowicie zablokowany. W wyniku zdarzenia nikt na szczęście nie ucierpiał. Policjanci przypominają o rozważnej i ostrożnej jeździe.

Mundurowi z drogówki o godz. 13.00 zostali powiadomieni o zdarzeniu z udziałem samochodu ciężarowego, do którego doszło na dąbrowskim odcinku Drogi Krajowej nr 94. Na miejscu okazało się, że obywatel Ukrainy, który jechał ciężarówką, najprawdopodobniej na skutek gwałtownej zmiany pasa ruchu doprowadził do wywrotki ciągniętej przyczepy z busem. W wyniku kolizji, ruch w kierunku Olkusza był przez godzinę całkowicie zablokowany. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał, a kierujący autem ciężarowym był trzeźwy. Za spowodowanie kolizji, mężczyzna został ukarany 250-złotowym mandatem karnym. 

Wielu podobnych zdarzeń można by uniknąć, dlatego policjanci apelują o rozwagę i zachowanie ostrożności za kierownicą.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.