Weekend w mieście nie musi być nudny! Zobaczcie, co będzie się działo w Dąbrowie Górniczej w najbliższych dniach!

 

PIĄTEK 7.06

Wystawa szkła Kaliny Bańki
Wernisaż wystawy „Na starych śmieciach” wielokrotnie nagradzanej artystki pochodzącej z Dąbrowy Górniczej. Wernisaż odbędzie się w Galerii Sztuki PKZ o godz. 18:00.
Szczegóły

Schaefferiada 2019 – „Audiencja II”
Projekt pod nazwą Schaefferiada jest przybliżeniem dramatów Bogusława Schaeffera realizowanych przez Teatr Elsynor w latach 2002-2019, głównie w Dąbrowie Górniczej – Pałacu Kultury Zagłębia i Młodzieżowym Ośrodku Pracy Twórczej. W piątek 7 czerwca odbędzie się kolejny spektakl z cyklu pt. „Audiencja II” w wykonaniu Teatru Elsynor. Spektakl odbędzie się w Miejskim Ośrodku Pracy Twórczej.
Szczegóły

SOBOTA 8.06

Ultramaraton DG24H
Start w sobotę o godz. 12:00
Zadaniem uczestników biegu DG 24H będzie pokonanie w ciągu 12 lub 24 godzin jak najdłuższego dystansu. Kilometry będą „nabijać” na pętli o długości 1124,20 m, wytyczonej w parku Hallera.
Szczegóły

Industiada w Sztygarce
Z okazji Industriady Muzeum Miejskie Sztygarka przygotowało szereg atrakcji.
Program

Z latem w tle – koncert Chóru Zorza
Pałac Kultury Zagłębia, godz. 17:00
Na deskach Sali Teatralnej w Pałacu Kultury Zagłębia wystąpi Chór Zorza pod kierownictwem Elżbiety Kaźmierskiej. Chór zaprezentuje nowy program „Z latem w tle”.
Szczegóły

Warsztaty z plecenia koszyków ze sznurka
Local Kava, godz. 12:00-17:30
Szczegóły

VIII Hutniczy Piknik Rodzinny
Park „Podlesie” Gołonóg, start: 14:00
Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji, m.in. warsztaty plastyczne, konkursy, zawody oraz występ zespołu Sojka Band i Miejskiej Orkiestry Dętej.

Repertuar Kina Kadr na nadchodzący weekend:

Gloria Bell, godz. 19:30
Gatunek: komedia, dramat, romans, kraj produkcji: Chile/USA 2018, czas trwania: 102 min
Reżyseria: Sebastian Lelio, obsada: Julianne Moore, John Turturro, Sean Astin
Gloria żyje pełnią życia, a przynajmniej każdego dnia bardzo się stara. Jej dorosłe już dzieci mają dla niej coraz mniej czasu, a były mąż znajduje młodszą partnerkę, ale Gloria ciągle liczy na to, że w jej życiu pojawią się jeszcze fajerwerki. Kiedy w jednym z klubów nocnych poznaje Arnolda, nowy romans rozbudza w niej nadzieje na przyszłość. I choć życie ma w zanadrzu jeszcze niejedną niespodziankę, to Gloria nie zamierza obrażać się na swój los.
Szczegóły

Wymarzony, godz. 17:00
Gatunek: obyczajowy, kraj produkcji: Francja 2018, czas trwania: 115 min
Reżyseria: Jeanne Herry, obsada: Sandrine Kiberlain, Gilles Lellouche, Elodie Bouchez
Wzruszająca i pełna humoru opowieść o wielkiej miłości do maleńkiego człowieka, która nadaje sens życiu. Plejada gwiazd francuskiego kina w filmie, który rozgrzeje najchłodniejsze serca! Alice od lat marzy o dziecku, ale wie, że nigdy nie będzie mogła urodzić. Maleńki Theo zaraz po narodzinach zostaje oddany przez nastoletnią matkę. Jean od lat prowadzi tymczasowy dom dla dzieci czekających na swoich nowych rodziców. Losy tej trójki splotą się w opowieści o poszukiwaniu miłości i własnego miejsca na Ziemi. Theo trafia pod opiekę Jeana. Między chłopczykiem, a jego tymczasowym „tatą” rodzi się silna więź. Jean ze zdumieniem dostrzega jak dużo chłopczyk rozumie ze swojej sytuacji i jak wiele potrzebuje uczucia. Tymczasem Alice jeszcze raz musi udowodnić sobie i światu, że jest gotowa do roli matki. Jej spotkanie z Theo i Jeanem okaże się decydujące dla całej trójki. Czy chłopczyk jest gotowy na kolejną zmianę w swoim krótkim życiu? Jak zniesie rozstanie z Jeanem? Czy w oczach Alice zobaczy swoją nową mamę?
Szczegóły

9 czerwca Kino Kadr będzie nieczynne.