Zbliża się kolejny weekend, a to oznacza, że już czas na nasze cotygodniowe zestawienie wydarzeń, które odbywać się będą w Dąbrowie Górniczej w najbliższy weekend!

PIĄTEK 28.06

MUZYKA NAD WODĄ – koncert Lazy Swingers Band
Miejska Plaża Pogoria III (w razie niepogody koncert zostanie przeniesiony do Pałacu Kultury Zagłębia), godz. 21:00
Muzyka na żywo, tańce na dąbrowskim molo i niepowtarzalna atmosfera – to cechy znanego już cyklu letnich koncertów plenerowych „Muzyka nad wodą”, organizowanego przez Pałac Kultury Zagłębia i Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej.
Szczegóły

 

SOBOTA 29.06

Festyn „Dąbrowa Górnicza mówi nie uzależnieniom”
Teren remizy OSP w Łęce
Festyn organizowany przez Radę Osiedla Łęka. Organizatorzy przygotowali konkursy z nagrodami i mnóstwo atrakcji dla dzieci i młodzieży.

NIEDZIELA 30.06

Dino Expo – podróżnicza wystawa dinozaurów
Hala Widowiskowo-Sportowa Centrum, godz. 11:00-18:00
Podczas wystawy możecie spodziewać się wielu atrakcji, m.in.: poruszające się dinozaury, jazda na dinozaurach, chodzące dinozaury, ciekawostki z życia gadów, film dokumentalny, żywe pająki i owady.
Szczegóły

Run Fun – Powitanie Wakacji
Pogoria III, godz. 11:00
Kolorowy bieg/przemarsz/spacer z okazji rozpoczęcia wakacji! Po wspólnym kółku wokół jeziora odbędzie się grill.
Szczegóły

 

Repertuar Kina Kadr na nadchodzący weekend:

Dumbo – seans dla dzieci, godz. 15:00 – tylko 28.06 (piątek)
Gatunek: familijny, fantasy, kraj produkcji: USA 2019, czas trwania: 112 min
Reżyseria: Tim Burton, obsada: Eva Green, Michael Keaton, Colin Farrell
Dumbo to poruszająca opowieść o sile rodziny i marzeń, oraz o tym, jak cenną wartością może być odmienność. Właściciel podupadającego cyrku (Danny DeVito) zatrudnia byłego artystę, Holta Farriera (Colin Farrell) do opieki nad nowonarodzonym słonikiem, wyśmiewanym z powodu ogromnych uszu. Kiedy jednak okazuje się, że Dumbo potrafi latać, cyrk zaczyna odnosić niezwykłe sukcesy. Bohaterowie na swojej drodze spotykają rzutkiego przedsiębiorcę V.A. Vandevere’a (Michael Keaton), który chce uczynić słonia główną atrakcją niesamowitego parku rozrywki o nazwie Dreamland. Dumbo odnosi tam spektakularne sukcesy, występując u boku zjawiskowej mistrzyni akrobacji, Colette Marchant (Eva Green). Sielanka trwa do czasu, kiedy Holt odkrywa, że pod magiczną powłoką Dreamlandu kryją się mroczne sekrety.
Szczegóły

Aladyn – seans filmowy dla dzieci, godz. 17:00
Gatunek: familijny, przygodowy, komedia, kraj produkcji: USA 2019, czas trwania: 127 min
Reżyseria: Guy Ritchie, obsada: Will Smith, Naomi Scott, Mena Massoud
Aladyn (Mena Massoud) to uroczy rozrabiaka, którego domem są ulice miasta Agrabah. Pragnie porzucić życie drobnego złodziejaszka, ponieważ wierzy, że został stworzony do ważniejszych rzeczy. Na drugim krańcu miasta Księżniczka Dżasmina (Naomi Scott), córka Sułtana, żyje swoimi marzeniami. Pragnie doświadczać świata poza pałacowymi murami i wykorzystywać swoją pozycję w służbie poddanym swojego ojca, który jednak wykazuje się nadopiekuńczością i nie pozwala jej na zbyt wiele. Głównym zajęciem Sułtana (Navid Negahban) jest szukanie odpowiedniego męża dla Dżasminy. Natomiast Dżafar (Marwan Kenzari), jego lojalny i zaufany zausznik, a do tego potężny czarnoksiężnik, jest poirytowany sułtańską obojętnością na przyszłość państwa i obmyśla plan przejęcia tronu. Aladyn przybywa Dżasminie na pomoc, gdy ta przebrana za prostą dziewczynę odwiedza targowisko. Chłopak zostaje z miejsca zauroczony jej urodą i temperamentem. Nie ma jednak pojęcia, kim ona naprawdę jest. Śledząc dziewczynę, która powraca do pałacu, Aladyn zostaje przypadkowo zamieszany w spisek Dżafara, a w jego ręce trafia lampa oliwna przeznaczona dla czarnoksiężnika. Bohater niechcący wywołuje zamkniętego w niej Dżina (Will Smith) – kolorową postać nie z tego świata. Swoją mocą spełnia on życzenie Aladyna i zamienia go w kogoś godnego miłości Dżasminy oraz szacunku Sułtana – Księcia Alego. Aladyn i Dżin zaprzyjaźniają się, a Dżasmina poddaje się ich urokowi. Wspólnie wyruszają w niebezpieczną i pasjonującą podróż, podczas której ich wiara w siebie i wzajemna miłość wystawione zostaną na próbę.
Szczegóły

Rocketman, godz. 19:30
Gatunek: dramat, biograficzny, kraj produkcji: Wielka Brytania/USA 2018 czas trwania: 121 min
Reżyseria: Dexter Fletcher, obsada: Taron Egerton, Jamie Bell, Richard Madden
Nieprawdopodobna historia jednej z największych gwiazd muzyki w historii popu i rocka. Poznamy Eltona Johna na chwilę przed przełomem w jego karierze. Rocketman to niezwykła podróż przez życie – od nieśmiałego geniusza pianina Reginalda Dwighta po absolutną międzynarodową megagwiazdę popu, znaną jako Elton John.
Inspirująca, poruszająca opowieść, osadzona w muzyce Eltona Johna, w którego postać wciela się Taron Egerton. Na naszych oczach chłopak z małego miasteczka stanie się jedną z ikon popkultury i największych osobowości XX wieku.
Szczegóły