Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Dąbrowa Górnicza

Do 18 października trwa nabór do konkursu „Model biznesowy dla Dąbrowy”. Zgłaszać mogą się ci, którzy myślą o rozkręceniu działalności gospodarczej. Zwycięzca otrzyma finansowy zastrzyk, który pomoże na starcie.

Konkurs to propozycja dla osób, które mają dobrze przemyślany pomysł na biznes i zaplanowane działania, jak wprowadzić go w życie. Chodzi w nim o wyłonienie oryginalnego, najbardziej innowacyjnego, spójnego merytorycznie oraz finansowo przedsięwzięcia biznesowego.

Uczestnikami mogą być osoby, które nie prowadzą działalności gospodarczej i nie prowadziły jej w okresie 3 lat przed przystąpieniem do konkursu. W pierwszej fazie należy przedstawić swój model biznesowy i przejść szkolenie online. Przed tym można skorzystać z bezpłatnych porad i konsultacji w Dąbrowskim Inkubatorze Przedsiębiorczości. Zakwalifikowanych do drugiego etapu czeka warsztat z prezentacji, a finalnie prezentacja własnego modelu biznesowego przed jury i publicznością w Pałacu Kultury Zagłębia.

Na zwycięzcę czeka nagroda główna w wysokości 15 tys. zł. Przewidziano również nagrody pieniężne i rzeczowe za dalsze miejsca. Głównym organizatorem jest Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej, a partnerami Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna oraz Dąbrowski Inkubator Przedsiębiorczości.

Szczegółowe informacje o konkursie: www.inkubator-dabrowa.pl/konkursy/konkurs-na-najlepszy-model-biznesowy/

„Model biznesowy dla Dąbrowy” to kolejne miejskie przedsięwzięcie, stawiające na rozwój przedsiębiorczości i wsparcie inicjatyw gospodarczych podejmowanych przez dąbrowian. Innym przykładem jest konkurs „Lokal na start” czy działalność Dąbrowskiego Inkubatora Przedsiębiorczości. Więcej na temat DIP na stronie www.inkubator-dabrowa.pl