Po raz pierwszy na estradzie Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej! Koncert Inaugurujący 14. Gorczycki Festiwal z Waldemarem Malickim, Maciejem Tomasiewiczem i Śląską Orkiestrą Kameralną. 14 listopada g. 19:00 Sala Teatralna PKZ koncert „Tam sięgaj, gdzie wzrok nie sięga”.

Słuch – najważniejszy ze zmysłów, zwłaszcza podczas koncertu muzyki klasycznej. Jak wyostrzyć słuch? Wystarczy wyłączyć wzrok. Pomoże w tym ciemność, która będzie towarzyszyć części utworów prezentowanych podczas koncertu otwierającego 14. Międzynarodowy Festiwal im. Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego w Pałacu Kultury Zagłębia. Z ciemnością zmierzy się nie tylko publiczność, ale także artyści, wirtuoz fortepianu i improwizator, znany z „Filharmonii Dowcipu” Waldemar Malicki oraz utalentowany dyrygent młodego pokolenia – Maciej Tomasiewicz, który poprowadzi Śląską Orkiestrą Kameralną podczas koncertu zatytułowanego „Tam sięgaj, gdzie wzrok nie sięga”.

Widzowie koncertu inauguracyjnego usłyszą dzieła takich mistrzów jak Johann Sebastian Bach, Fryderyk Chopin, Stanisław Moniuszko, Mieczysław Karłowicz, Astor Piazzolla oraz patrona festiwalu – Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego. Wydarzenie odbędzie się 14 listopada o 19:00 na dużej scenie PKZ i zapoczątkuje cykl festiwalowych koncertów na śląskich scenach, który potrwa do 8 grudnia.

Więcej informacji oraz bilety dostępne na stronie Pałacu Kultury Zagłębia oraz stronie festiwalu: www.gorczycki.pl