Wybitny muzyk – tak o Piotrze Brzychcym mówi społeczność Dąbrowy Gorniczej ale też… Carlos Santana. Co łączy tego gitarzystę rockowego zespołu z muzykami światowej sławy? Na te i inne pytania odpowie film „Piotruś Pan” poświęcony sylwetce gitarzysty zespołu Kruk.

Piotr Brzychcy to gitarzysta pochodzący ze Strzemieszyc. Od kilkunastu lat związany jest z grupą hard rockową Kruk. Muzycy w swojej twórczości wzorują się na legendach muzyki rockowej jak Led Zeppelin, Deep Purple i Black Sabbath. W 2009 roku wydali oni swój debiutancki album zatytułowany „Before He’ll Kill You”, za który dostali status płyty miesiąca w magazynie muzycznym Metal Hammer. Dla całego zespołu bardzo ważną datą był 14 lipca 2014 roku, kiedy to zespół miał możliwość zagrania przed występem Deep Purple. Brzychcy z kolei kilka lat temu został pochwalony przez samego Carlosa Santanę podczas występu na 7. Edycji Festiwalu Legend Rocka w Dolinie Charlotty, gdzie razem z zespołem Kruk supportował mistrza gitarowych brzmień. Sam Santana zwrócił się do Brzychego przed swoim występem: „Jesteś niesamowitym gitarzystą. Musiałem zejść i Cię zobaczyć”. Po koncercie złożył podpis na gitarze Brzychcego oraz wykonali pamiątkowe zdjęcie.

23 listopada o godzinie 16:00 w Bibliotece Głównej w Dąbrowie Górniczej zostanie wyemitowany po raz pierwszy film biograficzny „Piotruś Pan” opowiadający o Piotrze Brzychcym. To godzinna opowieść o muzyku, w której narratorami są najbliżsi współpracownicy Piotra, członkowie rodziny a także koledzy i koleżanki z branży muzycznej. Nie zabraknie takich osób jak Piotr Kupicha z zespołu Feel, Piotr Luczyk – gitarzysta zespołu Kat oraz Wojtek Cugowski, który będzie opowiadać o naszym bohaterze.

Pokaz otwarty dla publiczności odbędzie się 27 listopada o godz. 17:00 w Bibliotece Głównej (ul. T. Kościuszki 25).