Choć pogoda na to nie wskazuje, zbliża się Mikołaj. W Dąbrowie Górniczej najmłodsi brodatego świętego będą mogli spotkać m.in. w Pałacu Kultury Zagłębia, Miejskiej Bibliotece Publicznej i hali „Centrum”.

Bajkowe Mikołajki w Pałacu Kultury Zagłębia obchodzone będą przez dwa dni. Na 6 grudnia zaplanowano m.in. spotkanie z Mikołajem, a dzień później odbędzie się Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej. Szczegółowy program i informacje o biletach na stronie palac.art.pl

6 grudnia Mikołaj odwiedzi też najmłodszych w Miejskiej Bibliotece Publicznej – w jej siedzibie głównej oraz w filii nr 8 w Strzemieszycach Wielkich.

Oprócz spotkania z sympatycznym brodaczem, dla najmłodszych w bibliotece głównej wystąpi Teatr HoM z przedstawieniem „Drzewo elfów”, a w strzemieszyckiej filii Grupa Edo z interaktywnym spektaklem „Mikołaj też ma marzenia”. Wstęp wolny. Informacje o zapisach na stronie biblioteka-dg.pl

Mikołajkowy klimat, w czasie wydarzenia organizowanego przez Centrum Sportu i Rekreacji, poczuć będzie można także w drugą grudniową niedzielę.

8 grudnia Mikołaj zagości w hali „Centrum”. Tam, po raz 13, odbędzie się charytatywna akcja „Graj i Pomagaj. Dąbrowskie Mikołajki”. Impreza odbędzie się w godz.16-19, a w programie m.in. pokaz magii i iluzji, light show, kiermasz świąteczny, a także gry i zabawy dla najmłodszych. Wstęp wolny.

Prezenty, które najmłodszym wręczy Mikołaj, można przekazywać 7 grudnia w godz.12-18 lub 8 grudnia w godz.10-16 w hali „Centrum” (al. Róż 3). Dodatkowe informacje pod numerem – 32/261 20 10 wew. 130

W trakcie wydarzenia prowadzona będzie zbiórka pieniędzy, które zostaną przeznaczone na wsparcie projektu „Akademia Rozmaitości” realizowanego przez dąbrowskie stowarzyszenie „Dar Serca”. Projekt skierowany jest do uczniów dąbrowskich szkół podstawowych, z rodzin w trudnej sytuacji finansowej, w ramach którego planowany jest cykl wycieczek edukacyjnych i zajęć, a także zakup pomocy dydaktycznych.