We wrześniu zakończył się tegoroczny Budżet Obywatelski, w którym w czasie głosowania mieszkańcy wybrali do realizacji projekt „Podlesie Pełne Życia”. Projekt będzie realizowany za pełną kwotę przeznaczoną na procedurę czyli 3 600 000 zł, a pierwszym jego etapem będą konsultacje z mieszkańcami dotyczące wypracowania koncepcji zagospodarowania terenu Podlesia.

W dniach 5 listopada o godzinie 17:00 i 20 listopada o godzinie 17:00 w Centrum Aktywności Obywatelskiej na ul. Sienkiewicza 6a odbędą się spotkania ewaluacyjne dotyczące wypracowania zasad, na których oparty będzie przyszłoroczny Dąbrowski Budżet Obywatelski. Wszystkich zainteresowanych uczestnictwem w spotkaniach ewaluacyjnych prosimy o zgłaszanie swojej obecności pod numerem 518 270 597 lub na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W październiku zakończyliśmy spotkania w osiedlach, na których mieszkańcy zdecydowali o przeznaczeniu przyznanych im środków. W tym roku po raz pierwszy w żadnym osiedlu nie wystąpiła potrzeba głosowania, co jest niewątpliwym sukcesem uczestników. Wkrótce przedstawimy raport z przebiegu tegorocznej edycji Dąbrowskiego Budżetu Partycypacyjnego.

W dniach 7 listopada o godzinie 17:00 i 21 listopada o godzinie 17:00 odbędą się spotkania ewaluacyjne Dąbrowskiego Budżetu Partycypacyjnego (Osiedlowego), na których będziemy rozmawiać o kolejnych usprawnieniach. Wszystkich zainteresowanych uczestnictwem w spotkaniach ewaluacyjnych prosimy o zgłaszanie swojej obecności pod numerem 518 270 597 lub na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Konsultacje społeczne Budżetu Obywatelskiego i Dąbrowskiego Budżetu Partycypacyjnego odbywać się będą również w formie:
a) zbieranie pisemnych/elektronicznych uwag mieszkańców podczas trwania konsultacji na adres:
– Wydział Organizacji Pozarządowych i Aktywności Obywatelskiej ul. Sienkiewicza 6a, 41-300 Dąbrowa Górnicza z dopiskiem „konsultacje społeczne”
– e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
b) zbierania uwag i opinii w trakcie dyżuru pracowników Wydziału Organizacji Pozarządowych i Aktywności Obywatelskiej w dniu 14.11.2019 r. w godzinach 10:00-18:00 w Centrum Aktywności Obywatelskiej, ul. Sienkiewicza 6 a, pokój 108.