I Forum dla Edukacji „Szkoła jest Nasza!” to fantastyczna okazja do tego, aby porozmawiać o szkole z perspektywy każdego: Ucznia, Rodzica i Nauczyciela! Trwają zapisy na to niezwykłe wydarzenie, które odbędzie się już 30 listopada.

Nie będzie odkrywczym stwierdzenie, że szkoła się zestarzała. Świat poszedł do przodu i bez przerwy się rozwija, a szkoła jaka była, taka jest. Oczywiście, że mamy nowe technologie, nowoczesne pracownie i wyposażenie, ale… no właśnie – co poza tym?
Uczniowie jak siedzieli w ławkach, tak nadal w nich tkwią i pamięciowo uczą się mniej i bardziej potrzebnych (a czasami zwyczajnie zbędnych) rzeczy, które potem muszą zdać, żeby otrzymać ocenę, określającą… no właśnie – co? Wiemy o tym.
Rozmawiamy na rodzinnych imprezach i w gronie znajomych. Rodzice narzekają na nauczycieli. Nauczyciele na rodziców. Wszyscy narzekają na Uczniów, którzy nikomu nie pozostają dłużni. I wciąż wisi nad nami to przerażające hasło – „szkołę trzeba jakoś po prostu przeżyć”.
A przecież może być inaczej. Przecież razem możemy to zmienić. Nie gadać i narzekać, a działać i zmieniać. To naprawdę nie jest wcale takie trudne (pomijając fakt, że jest zaraźliwe). mówi Anna Dęboń, pomysłodawczyni przedsięwzięcia.

I Forum Dla Edukacji „Szkoła jest Nasza!” to wykłady, panele dyskusyjne i warsztaty, podczas których:

  • zapoznamy się z aktualną wiedzą z zakresu m.in. neurodydaktyki oraz najnowszymi badaniami dotyczącymi uczenia się (w szkole);
  • porozmawiamy o kondycji współczesnej szkoły;
  • uzmysłowimy sobie, że bez zmian w systemie nie zbudujemy szkoły przyszłości;
  • pobudzimy się nawzajem do działania;
  • zarazimy się ideami „budzącej się szkoły”;
  • spotkamy się z fachowcami, autorytetami, praktykami;
  • wymienimy się doświadczeniami i dobrymi praktykami.

Jak się zapisać?

Zgłoszenie drogą elektroniczną na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (imię i nazwisko, miejscowość, numer telefonu do kontaktu).

Więcej informacji tutaj.

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Dopamina Lab.