Policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu dąbrowskiej komendy przez kilka miesięcy pracowali nad sprawą uszkodzenia ponad 40 samochodów. Jej finałem było zatrzymanie 31-latka. Wandal od lipca do połowy listopada br. roku na osiedlach Mickiewicza i Norwida uszkodził kilkadziesiąt zaparkowanych samochodów, rysując ostrym narzędziem ich karoserie. Za zniszczenie mienia może trafić do więzienia nawet na 5 lat.

Dąbrowscy policjanci od lipca 2019 roku do chwili obecnej odnotowali ponad 40 zgłoszeń dotyczących zarysowań karoserii samochodów stojących na parkingach w okolicy Alei Majakowskiego oraz przyległych osiedli. Sprawca ostrym narzędziem rysował powłoki lakiernicze pojazdów nie tylko pod osłoną nocy, ale również w dzień. Nie pozostał on jednak anonimowy i bezkarny. Grupa policjantów, specjalnie wytypowanych do prowadzenia tej sprawy przez kierownictwo dąbrowskiego garnizonu namierzyła wandala. W miniony poniedziałek 31-latek został zatrzymany.  Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił śledczym na przedstawienie mieszkańcowi Dąbrowy Górniczej zarzutów. Za zniszczenie mienia może grozić mu nawet do 5 lat więzienia.

Zwracamy się również do wszystkich osób pokrzywdzonych, parkujących swoje auta w rejonie dąbrowskiej dzielnicy Reden z apelem. Jeśli w ostatnich kilku miesiącach zauważyliście Państwo uszkodzenia swoich pojazdów poprzez zarysowanie ostrym narzędziem, a nie zgłaszaliście Państwo tego faktu organom ścigania, prosimy o osobisty kontakt z Wydziałem do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskej Policji w Dąbrowie Górniczej przy ul. Aleja Józefa Piłsudskiego 11.