Nieprzeciętna, inspirująca, przywracająca wiarę w to, że warto pomagać – taka jest bohaterka drugiego odcinka serii filmów Dąbrowianie 2.0.

Projekt Dąbrowianie 2.0 pokazuje inspirujących i nieprzeciętnych mieszkańców naszego miasta. Więcej na temat serii filmów przeczytacie tutaj.

Danuta Lech – prezeska działającego od ponad 20 lat Dąbrowskiego Stowarzyszenia Rodzin w Kryzysie, będącego perłą w koronie dąbrowskich organizacji pozarządowych. Od 47 lat aktywnie udziela się społecznie, pomimo wielu trudności jakie spotykała na swojej drodze. Filantropka, osoba o złotym sercu, nie wyobraża sobie życia bez pomagania potrzebującym, tak jak my nie wyobrażamy sobie dąbrowskiej sceny organizacji pozarządowych bez osoby pani Danusi. W niesieniu pomocy nie był jej straszny ani poprzedni ustrój ani powódź tysiąclecia. Jest tam, gdzie są potrzebujący i chyba nikt i nic, nie może jej w tym przeszkodzić.

Danuta Lech 11 października otrzymała nagrodę „Przyjaciel Rodziny 2019”. Wywiad z panią Danutą na temat jej działalności możecie przeczytać tutaj.

ZOBACZ ODCINEK #DĄBROWIANIE2.0 Z DANUTĄ LECH