Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Dąbrowa Górnicza

Zimowe ferie to okazja dla najmłodszych, żeby popisać się swoim talentem literackim i wziąć udział w konkursie „Zimowe opowieści dziwnej treści”. Na zwycięzców czekają nagrody.

Literacki konkurs skierowany jest do dzieci w wieku 8-14 lat i polega na napisaniu opowiadania dotyczącego zimy, zawierającego określony zestaw wyrażeń. Prace można nadsyłać do 17 stycznia.

Wymagane wyrażenia, które mają znaleźć się w pracy to: książki na Marsie; hokus-pokus; purpurowy ślimak; na marchewkę bałwana!; jak w transie.

Opowiadanie ma mieć objętość max. 2 stron A4, znormalizowanego maszynopisu (czcionka: Times New Roman, Calibri; wielkość czcionki: 12). Prace konkursowe należy zatytułować i wyraźnie zaznaczyć (np. podkreślić, pogrubić) użyte w tekście wymagane wyrażenia. Organizatorem konkursu jest Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Górniczej.

Plakat informujący o konkursie i jego zasadach.

Prace konkursowe można składać do 17 stycznia w Bibliotece Głównej (ul. Kościuszki 25, Dąbrowa Górnicza) wraz z formularzem zgłoszeniowym, stanowiącym załącznik nr 1 do regulaminu, bądź przesłać pocztą tradycyjną (wraz z załącznikiem) lub wersję elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (wraz ze skanem załącznika nr 1). Regulamin i formularz zgłoszeniowy do pobrania na stronie: www.biblioteka-dg.pl/aktualnosci/623-konkurs-literacki-zimowe-opowiesci-dziwnej-tresci

Wyniki zostaną opublikowane 25 stycznia na stronie www.biblioteka-dg.pl. Zwycięzcy otrzymają nagrody oraz dyplomy.

Oferta zajęć online, przygotowana na szkolne ferie przez dąbrowskie instytucje, na stronie: www.dabrowa-gornicza.pl/aktualnosci/rusza-akcja-zima-online/

fot. pixabay.com