Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Dąbrowa Górnicza

Zmarł Julian Guzy. Był najstarszym strażakiem ochotnikiem w Dąbrowie Górniczej. Miał 96 lat.

Julian Guzy urodził się 27 lipca 1924 roku, zmarł 12 stycznia 2021 roku. Mieszkał w Błędowie. Do straży pożarnej wstąpił w 1945 roku. W czasie jubileuszu 90-lecia OSP Błędów, który miał miejsce 7 września 2019 roku, otrzymał z rąk prezydenta Dąbrowy Górniczej odznaczenie za długoletnią przynależność do straży pożarnej.

Zdjęcie z obchodów 90-lecia OSP w Błędowie

– Druh Julian do końca swoich dni był z nami sercem i duszą. Brał udział prawie we wszystkich naszych zebraniach, spotkaniach, jubileuszach czy uroczystościach. Uczestniczył aktywnie w różnych pracach na rzecz społeczności lokalnej, budował m.in. kościół czy drogi– mówi Robert Czerwiński, prezes OSP w Błędowie.

Julian Guzy związany był z OSP w Błędowie aż 75 lat. Strażakiem ochotnikiem został po powrocie z robót przymusowych w Niemczech, na których przebywał od 1940 do 1945 roku. Za swoją działalność i zaangażowanie otrzymał brązową, srebrną i złotą odznakę za zasługi dla pożarnictwa.

Zdjęcie naajstarszego strażaka ochotnika

Pogrzeb Juliana Guzego odbył się w piątek, 15 stycznia w kościele Trójcy Przenajświętszej w Błędowie. Podczas uroczystości pogrzebowych nie zabrakło asysty przedstawicieli OSP.

Zdjęcia: OSP Błędów