Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Dąbrowa Górnicza

Dąbrowscy nauczyciele i uczniowie mogą wziąć udział w edukacyjnym projekcie „Wykuj sobie drogę do biznesu!”. Zgłoszenia do jego drugiej edycji przyjmowane są do 16 kwietnia. To dobra okazja, żeby zdobyć i poszerzyć wiedzę na temat ekonomii i przedsiębiorczości.

Projekt „Wykuj sobie drogę do biznesu!” realizowany jest przez stowarzyszenie „Przedsiębiorcy z wyboru” i miasto. Na jego uczestników – nauczycieli i uczniów szkół ponadpodstawowych z Dąbrowy Górniczej – czekają m.in. warsztaty z przedsiębiorcami i konkurs wiedzy o biznesie.

Projekt jest podzielony na 3 etapy:

W pierwszym min. 20 osobowe grupy z każdej zgłoszonej szkoły wezmą udział w zajęciach przedsiębiorczości z praktykami biznesu. W ich trakcie uczniowie poznają zarys metod testowania pomysłów biznesowych rodem z Doliny Krzemowej (Lean Startup, MVP, modelowanie biznesu). Zajęcia odbędą się między 19 kwietnia a 31 maja, w trybie on-line w terminie ustalonym bezpośrednio z każdą szkołą. Obowiązuje limit 2 zgłoszonych grup na szkołę. Maksymalna ilość grup wynosi 10. O kwalifikacji decyduje kolejność zgłoszeń. Rekrutacja uczniów do projektu następuje na podstawie wewnętrznej kwalifikacji szkoły.

W drugim nauczyciele przedsiębiorczości wezmą udział w całodniowych (5-6 godzin) warsztatach, w ramach których poznają kilka scenariuszy lekcji, do realizacji na lekcjach przedmiotu prowadzonych w szkołach. Zajęcia odbędą się między 19 kwietnia a 31 maja, w miarę możliwości w trybie stacjonarnym.

W trzecim etapie każda szkoła będzie mogła wystawić dwa 3-osobowe zespoły do tzw. Turnieju Firm – konkursu wiedzy i umiejętności biznesowych. Rekrutacja do niego odbędzie się w maju, a same zmagania zostaną przeprowadzone w czerwcu. Dla zwycięzców przewidziano atrakcyjne nagrody.

Zgłoszenia do 16 kwietnia. Pobierz komplet formularzy zgłoszeniowych Wypełnione dokumenty należy przesłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. O kwalifikacji decyduje kolejność zgłoszeń.

Dodatkowych informacji udziela Michał Kucharski: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. nr tel.:+48 504 84 19 18

Projekt „Wykuj sobie drogę do biznesu!” realizowany z Narodowym Bankiem Polski w ramach programu edukacji ekonomicznej.