Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Dąbrowa Górnicza

We wtorek otwarty został przejazd na ul. Konopnickiej. Warto o tym pamiętać i korzystać z tej opcji pokonania torowiska, bo dostanie się na wiadukt w rejonie ul. Granicznej jest utrudnione.

Od końca stycznia przejazd był dostępny jedynie dla pieszych i rowerzystów. Prowadzone były tam prace związane z wymianą toru oraz budową podziemnego tunelu pieszo-rowerowego, który docelowe zastąpi przejazd. Kierowcy korzystać będą z tunelu drogowego w rejonie stacji kolejowej. Kiedy będzie gotowy, przejazd na Konopnickiej zostanie zlikwidowany.

Prace przy przejeździe to część inwestycji, której efekt znacząco zmieni sposób przemieszczania się po mieście. Budowa centrum przesiadkowego i nowego układu drogowego w śródmieściu ma przynieść korzyści użytkownikom dróg, pieszym i pasażerom komunikacji publicznej. Szybki przejazd pod torami, ominięcie centrum miasta nową drogą, łatwy dostęp do autobusów i pociągów z centrum przesiadkowego – tak w skrócie można opisać efekt tego przedsięwzięcia. Więcej informacji o tej inwestycji.

12 maja rozpoczęła się budowa ronda na ul. Granicznej. Prace potrwają do 28 maja. W tym czasie kierowców i pasażerów autobusów czekają objazdy.

Rondo znajdzie się na wysokości wjazdu na główny parking Urzędu Miejskiego. Umożliwi płynniejszy ruch w tym rejonie i dostanie się na osiedle powstające naprzeciwko UM. Inwestycja zostanie wykonana na koszt dewelopera budującego te bloki mieszkalne.

Przystanek autobusowy przy UM jest wyłączony z obsługi, autobusy kursują objazdem ul. Morcinka. Z tej ulicy powinni również korzystać wszyscy kierowcy jadący w rejon ul. Piłsudskiego i alei Zagłębia Dąbrowskiego, a dotychczas jeżdżący ul. Graniczną. W czasie prowadzenia prac, parking przed Urzędem Miejskim będzie dostępny dla interesantów.

PK