Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Dąbrowa Górnicza

Ruszyła zbiórka książek dla Aresztu Śledczego w Katowicach. Niepotrzebne książki, które zalegają w piwnicy, na strychu lub w biblioteczce, można oddać dla Aresztu Śledczego w Katowicach i tym samym dać im nowe życie.

Książki są zbierane dla osób przebywających w katowickim Areszcie Śledczym. Czytanie książek podczas przebywania w areszcie przyczyni się do resocjalizacji tam osadzonych. Ważne jest, by nie generalizować tych ludzi – być może to dzięki nam i oddanej przez nas książce aresztanci odzyskają wewnętrzny spokój ducha i będą chcieli odmienić swoje życie na lepsze.

Zbiórką zajmuje się Stowarzyszenie Aktywności Społecznej „Dąbrowiacy” wspólnie z Miejską Biblioteką Publiczną w Dąbrowie Górniczej, Centrum Aktywności Obywatelskiej oraz Stowarzyszeniem „Budzimy Strzemieszyce”. Zbiórka trwa od 8 maja i potrwa do 8 lipca. Niepotrzebne książki można składać m.in. w Centrum Aktywności Obywatelskiej przy ul. Sienkiewicza 6A, w Centrum Finansowo-Ubezpieczeniowym przy ul. Warszawskiej 72 oraz w Miejskiej Bibliotece Publicznej i wszystkich jej filiach.

plakst akcja resocjalizacja