Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Dąbrowa Górnicza

Zbliża się noc świętojańska. W jej okolicy w Dąbrowie Górniczej, tradycyjnie, nie zabraknie okazji, żeby spędzić czas aktywnie i na sportowo.

Noc świętojańska przypada 21 czerwca, a w mieście jej sportowa odsłona obchodzona będzie 19 czerwca. Tego dnia nad Pogorią III odbędzie się IX Nocny Bieg Świetlików, a piaszczyste boiska na Zielonej będą miejscem rozgrywek Nocy Siatkojańskiej.

IX Nocny Bieg Świetlików to propozycja dla biegaczy i zawodników nordic walking. Uczestnicy do pokonania będą mieć trasę o długości ok. 6 km, wokół jeziora. Biegacze wystartują o godz.21.30, a chwilę później maszerujący z kijkami. Zapisać można się w dniu imprezy, w biurze zawodów na terenie ośrodka CSiR nad Pogorią III, w godz.18 – 20.45. Szczegóły, regulamin i informacje o płatnościach na stronie www.aktywnadabrowa.pl Głównym organizatorem Biegu Świetlików jest stowarzyszenie Aktywna Dąbrowa.

Noc Siatkojańska rozpocznie się o godz.16, a areną siatkarskich zmagań będą boiska na terenie Centrum Sportów Letnich w parku Zielona. W turnieju mogą wystąpić pary męskie, żeńskie i mieszane. Uczestnicy muszą mieć ukończony 15 rok życia. Liczba drużyn dopuszczonych do udziału będzie uzależniona od obowiązujących obostrzeń epidemicznych. Zapisy do 18 czerwca poprzez mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. W przypadku wolnych miejsc, będzie można zapisać się również na miejscu w dniu zawodów w godz.15-15.45. Udział w zawodach jest bezpłatny. Zwycięzcy otrzymają nagrody i upominki. Szczegółowe informacje i regulamin turnieju na stronie csir.pl Oprócz zmagań na boisku, wieczorem nie zabraknie tradycyjnego puszczania wianków na Przemszy. Organizatorem Nocy Siatkojańskiej jest Centrum Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Górniczej.