Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Dąbrowa Górnicza

Placówki oświatowe z Dąbrowy Górniczej wzbogaciły się o 70 nowych oczyszczaczy powietrza. Wszystko za sprawą darowizny, którą firma SK hi-tech battery materials Poland przekazała dąbrowskiej Fundacji Godne Życie. Sprzęt trafił do 52 różnych szkół i przedszkoli.

Darowizna w wysokości 100 tys. zł trafiła do Fundacji Godne Życie w pod koniec ubiegłego roku. Darowaną kwotę fundacja, zgodnie z życzeniem firmy SK hi-tech battery materials Poland, przeznaczyła na zakup oczyszczaczy powietrza o łącznej wartości 91 tys. zł, które trafiły do 70 sal szkolnych i przedszkolnych w każdej dzielnicy miasta. Pozostała kwota zostanie przeznaczona na realizację ekologicznego programu edukacyjnego wśród najmłodszych mieszkańców miasta, aby podnieść świadomość w zakresie ochrony środowiska, w szczególności zanieczyszczenia powietrza.

To już druga tego typu inicjatywa koreańskiego inwestora. Pierwsze 70 oczyszczaczy powietrza trafiło do dąbrowskich przedszkoli na początku 2020 roku. SK hi-tech battery materials Poland przekazało łącznie 200 tysięcy złotych na sprzęt filtrujący powietrze z zanieczyszczeń oraz edukację dotyczącą zanieczyszczenia powietrza.

SK ie Technology jest firmą, która produkuje separatory, stanowiące kluczowy element akumulatorów litowo-jonowych. W Polsce firma jest zarejestrowana od stycznia 2019 roku i prowadzi działalność pod szyldem SK hi-tech battery materials Poland. Spółka ogłosiła ostatnio kolejne inwestycje w Dąbrowie Górniczej, opiewające na około 7 mld zł oraz utworzenie 1600 nowych miejsc pracy do 2024 roku. Po uruchomieniu produkcji firma planuje dalszą realizację programów wspierania lokalnych społeczności.

Fundacja Godne Życie jest jedną z najprężniej funkcjonujących organizacji pozarządowych w Dąbrowie Górniczej. Celem Fundacji jest nadanie sensu życiu młodych ludzi, pomoc w znalezieniu pasji oraz motywacji do realizacji swoich celów, ambicji i rozwoju. Fundacja realizuje swoje działania także poprzez współpracę ze społecznościami, instytucjami i organizacjami krajowymi i zagranicznymi.