Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Dąbrowa Górnicza

Drukuj

Przed dąbrowskimi koszykarzami kolejne ligowe starcie. W sobotę zagrają na wyjeździe z Astorią Bydgoszcz, a spotkanie będzie można zobaczyć w telewizji.

Mecz Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz – MKS Dąbrowa Górnicza odbędzie się w sobotę, 16 października. Pokaże go Polsat Sport Extra. Początek o godz.17.30.

Sobotni rywale sąsiadują ze sobą w tabeli Energa Basket Ligi. Po sześciu kolejkach MKS jest dwunasty, Enea plasuje się lokatę niżej. We wcześniejszej kolejce MKS – po ofensywnym meczu – uległ u siebie mistrzowi Polski, Stali Ostrów Wielkopolski. Z kolei Astoria przegrała na wyjeździe z Kingiem Szczecin. W sobotę obie ekipy spróbują zapewne powetować sobie ostatnie porażki, poprawić bilans i powiększyć dorobek punktowy.

Starcie z bydgoszczanami jest pierwszym z serii trzech, które dąbrowianie stoczą na wyjazdach. Ponownie w ligowym meczu w hali „Centrum” będzie można zobaczyć ich 7 listopada, kiedy zagrają z Czarnymi Słupsk. Wcześniej, 26 października, rozegrają mecz w ramach Alpe Adria Cup. Wówczas podejmą BK IMMOunited Dukes Klosterneuburg.