Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Dąbrowa Górnicza

Drukuj


„Włączeni w miasto” to projekt organizowany przez Stowarzyszenie Civitas w ramach rządowego programu „Aktywni+”, którego głównym celem jest zwiększenie uczestnictwa osób starszych we wszystkich dziedzinach życia społecznego. W najbliższym czasie w naszym mieście odbędą się ciekawe akcje przygotowane przez seniorów.

Harmonogram wydarzeń w ramach projektu:

27.11 Akcja „Motylowisko”godz. 13.00-15.00, okolice CH Pogoria

Uczestnicy zaopatrzeni w kolorowe skrzydła motyla będą rozdawać przygotowane wcześniej bomby kwiatowe, zawierające nasiona do wysiania łąk kwietnych, przypominając o roli owadów zapylających.

2.12 Akcja „Metamorfoza”godz. 15.00-18.00, Zespół Szkół Ekonomicznych

Międzypokoleniowa akcja: młodzież z ZSE przeprowadzi metamorfozę kilku seniorek (fryzura, makijaż).

4.12 Akcja „Mikołajkowy bilet do kina”godz. 16.30- 18.30, Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza ul. Jasna 29

Seniorzy za pieniądze pozyskane od sponsorów kupią karnety do kina dla 48 wychowanków z dąbrowskich placówek. Karnety ukryte będą w torbach z kukurydzą, dodatkową atrakcją będą warsztaty zdobienia świątecznych pierników.

9.12 Akcja „o-KUPA-cja”godz. 12.00-14.00, okolice przystanków autobusowych Dąbrowa Górnicza Centrum

Heppening: seniorzy w maskach „kupa emocji” rozłożą wcześniej przygotowane imitacje psich kup (pomalowana pianka montażowa), będą mieli także przygotowane transparenty zwracające uwagę na to, jak ważne jest sprzątanie po swoich czworonograch, rozdawać też będą przechodniom woreczki na psie odchody.