Wywiadowcy z dąbrowskiej komendy zatrzymali do kontroli pojazd, którego kierowca posiadał narkotyki. Policjanci zabezpieczyli środki odurzające, z których można było przygotować ponad 200 porcji dilerskich. Mężczyźnie grozi kara do 10 lat więzienia.

Codzienna praca dąbrowskich policjantów polega na zapewnianiu szeroko rozumianego bezpieczeństwa mieszkańcom całego miasta. Jednym z aspektów tej pracy jest zwalczanie przestępczości narkotykowej i eliminacja z dróg nietrzeźwych kierujących. Wczoraj po południu stróże prawa dzięki swojemu zaangażowaniu, po raz kolejny zatrzymali mężczyznę, którego podejrzewali o prowadzenie pojazdu pod wpływem środków odurzających. Po raz kolejny nie mylili się. 37-letni mężczyzna sprawiał wrażenie mocno pobudzonego podczas prowadzenia samochodu. Już po chwili kierujący osobowym fordem był w rękach wywiadowców. Wykonano test, który pokazał, że dąbrowianin prowadzi pojazd pod wpływem narkotyków. Jakby tego było mało, posiadał przy sobie sporą ilość tych środków. Wywiadowcy przejęli ponad 200 porcji amfetaminy. Towar został zabezpieczony i trafi do badań, a podejrzany mężczyzna stracił prawo jazdy i noc spędził w policyjnym areszcie.
Zebrany przez dąbrowskich śledczych materiał dowodowy w tej sprawie wystarczył, aby przedstawić mężczyźnie zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków i prowadzenia pojazdu pod wpływem środków odurzających. Wkrótce stanie przed obliczem sądu. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

 

  • Zatrzymany mężczyzna siedzący w pokoju z boku biurka, przesłuchiwany przez nieumundurowanego policjanta pionu kryminalnego. Zatrzymany ma ręce spięte kajdankami z przodu.
  • Leżące na blacie stołu 6 szt. strunowych woreczków foliowych 5 koloru czerwonego 1 koloru zielonego z zawartością białego proszku. Pod nimi leży test na zawartość narkotyków w organizmie.
  • Samochód osobowy koloru niebieskiego stojący na poboczu ośnieżonej drogi.