Drukuj

Mikro, małe i średnie firmy, podmioty opieki zdrowotnej czy organizacje pozarządowe mogą korzystać z niższych cen prądu. Konieczne jest jednak złożenie do końca miesiąca oświadczenia w tej sprawie. Gospodarstwa domowe mają z automatu przyznane niższe stawki.

Żeby płacić maksymalnie 785 zł netto za MWh, przedsiębiorcy czy przedstawiciele organizacji pozarządowych muszą do 30 listopada złożyć oświadczenie. Cena ta będzie stosowana od 1 grudnia 2022 r. do 31 grudnia 2023 r.

Dla gospodarstw domowych przewidziano maksymalnie 693 zł netto za MWh. Taka stawka będzie obowiązywać automatycznie, do limitu zużycia 2 MWh w ciągu roku, nie trzeba w tej sprawie składać oświadczeń. Po przekroczeniu limitu, użytkownik zapłaci maksymalnie 785 zł za MWh.

Wyższe limity

Niepełnosprawni oraz ci, którzy mieszkają z osobą z orzeczeniem o niepełnosprawności mogą wnioskować o podniesienie do 2,6 MWh limitu z niższą ceną. Z kolei posiadacze Karty Dużej Rodziny i prowadzący gospodarstwo rolne mają możliwość zwiększenia limitu do 3 MWh. W tych przypadkach konieczne jest złożenie oświadczenia.

– Uruchomiliśmy specjalną stronę internetową ze wzorem oświadczenia dla firm, samorządów i innych podmiotów uprawnionych do skorzystania z cen maksymalnych energii elektrycznej. Zachęcamy do składania oświadczeń elektronicznie, pocztą lub osobiści już teraz, nie czekając do ostatniego możliwego terminu, który przypada z końcem listopada – mówi Daniel Iwan, rzecznik prasowy TAURON Sprzedaż.

Więcej informacji i wzory oświadczeń na stronie: tauron.pl/ceny

Takie same zasady obowiązują u innych dostawców energii elektrycznej.