Drukuj

Piątek 15.09

Porwanie – spektakl
Pałac Kultury Zagłębia godz. 17.00
Człowiek bez środków do życia bywa nieprzewidywalny, a w jego głowie pojawiają się pomysły z pozoru niemożliwe do zrealizowania. A jednak! Bohater spektaklu wybiera najgłupszy z możliwych – porwać syna ministra, który jest odpowiedzialny za jego sytuację!
Bilrty: adria-art.pl

Sobota 16.09

ETM – Gra miejska
Centrum Przesiadkowe PKP godz. 10.00
Z okazji Europejskiego Tygodnia Mobilności przygotowaliśmy dla Was specjalną „mobilnościową” grę miejską. Jej hasło przewodnie to „Wszystkie drogi prowadzą do centrum przesiadkowego”. O odpowiedni poziom emocji w trakcie zabawy zadbają aktorzy z Centrum Gier Furia.
Udział wolny

Dzień Chemika – szklarska historia Dąbrowy Górniczej
Dom Kultury Ząbkowice godz. 11.00
„Dzień Chemika” to wyjątkowa lekcja historii z przemysłowej przeszłości Zagłębia Dąbrowskiego, Dąbrowy Górniczej i hut szkła, która ma wymiar symboliczny historycznie został on uchwalony przez Radę Ministrów i Centralą Radę Związków Zawodowych dnia 9 stycznia 1964 roku. W tym dniu odbywały się wszelkie uroczystości w zakładach przemysłu chemicznego, ceramicznego, szklarskiego i papierniczego.

ETM – Masa krytyczna
Pałac Kultury Zagłębia godz. 14.00
Trasa przejazdu została tak zaplanowana, żeby rowerzyści mogli zobaczyć z bliską nową infrastrukturę komunikacyjną: „obwodnicę”, centrum przesiadkowe i nowy układ komunikacyjny śródmieścia oraz rejon stacji kolejowej w Gołonogu. Zapraszamy całe rodziny, również seniorów, bo jazda na rowerze ma niebagatelne znaczenie dla zdrowia.
Udział wolny

Mecz RKS Zagłębie Dąbrowa Górnicza vs Iskra Psary
Boisko przy Konopnickiej 29 godz. 16.00

Mecz KS Unia Dąbrowa Górnicza
Strzemieszyce Sportowa 1 godz. 16.00

Niedziela 17.09

Bike Atelier MTB Maraton
Pogoria III godz. 8.00
Przedostatni Bike Atelier MTB Maraton w sezonie 2023. Jedna z największych tego typu imprez w Polsce już 17 września w Dąbrowie Górniczej.

Dni Otwarte Domu Kultury Ząbkowice
Dom Kultury Ząbkowice godz. 12.00
Warsztaty, zajęcia, joga oraz zajęcia praktyczne.

Fabryka Pełna Pszczół – Rodzinne warsztaty pszczelarskie
Fabryka Pełna Życia godz. 16.00
Podczas warsztatów zajrzymy do prawdziwego ula z pszczołami, wspólnie poszukamy królowej oraz spróbujemy pysznego miodu z pierwszego tegorocznego miodobrania z Fabrycznej pasieki.
Zapisy: tel. 500867567

20 lat Chóru Zorza
Pałac Kultury Zagłębia godz. 17.00
Chór Zorza jest obecny na dąbrowskiej scenie od 20 lat i może pochwalić się szeroką i wierną publicznością, która bardzo chętnie wspiera wszystkie realizowane przez niego inicjatywy. Jubileusz dąbrowskiego chóru jest niezaprzeczalnie istotnym wydarzeniem kulturalnym na lokalnej scenie muzycznej.
Bilety: bilety.palac.art

Kino KADR

Chłopiec z niebios
15 – 20.09 godz. 17.00
Adam przyjeżdża na prestiżowe stypendium do Kairu. Gdy staje się świadkiem tajemniczego zabójstwa kolegi, zostaje wplątany w niebezpieczną intrygę. Zmuszony do współpracy, zgadza się przeniknąć do Bractwa Muzułmańskiego.

Sytuacja awaryjna
15 – 24.09 godz. 19.30
Co by było, gdyby się okazało, że w pociągu nie jedzie z nami… Maszynista? Czeska komedia pełna absurdów twórcy „Właścicieli” to oparta o prawdziwe wydarzenia historia grupy ludzi, którzy stają przed właśnie taką sytuacją i próbują zatrzymać lub wydostać się jadącego składu.

Kicia Kocia na pikniku (ZEF) – Weekendowe Kino Dzieci
16 – 17.09 godz. 11.00
Mała kotka pokaże, jak dobrze bawić się w różnych okolicznościach przyrody. Zobaczymy ją zatem na pikniku, na plaży i jeżdżącą na wsi traktorem. Kicia Kocia będzie również dzielić się umiejętnościami pływania na basenie i grania w piłkę. Będzie dużo humoru, ale i pouczających rad oraz wskazówek dla najmłodszych widzów.

Kochanica króla Jeanne du Barry
16 – 17.09 godz. 14.30
„Kochanica króla” przedstawia losy Jeanne Vaubernier, młodej i ambitnej kobiety ze społecznych nizin, która wykorzystuje swoją inteligencję i powab, aby wspinać się po szczeblach drabiny społecznej. Staje się ulubienicą króla Ludwika XV, a ten dzięki niej odzyskuje apetyt na życie. Wbrew wszelkim konwenansom i etykiecie Jeanne przenosi się do Wersalu, wywołując skandal na dworze. Film w całości nakręcono we wnętrzach i plenerach Wersalu.