VIII Cross Czwórki to okazja, żeby jesienną porą poznać rekreacyjne walory dąbrowskich jezior. To też ciekawa propozycja dla najmłodszych.

XII Ogólnopolskie Forum Pełnomocników ds. współpracy jednostek samorządu terytorialnego z ngo przed nami.

Festiwal Kultury ZagłębieWood odbędzie się 14-31 października. W programie koncerty, spektakle, spotkania i wystawy! Nie może Was zabraknąć!

Fabryka Pełna Życia i Pałac Kultury Zagłębia staną się areną, na której spotkacie właścicieli najlepszych youngtimerów w Polsce oraz firm, które lubują się w nieco starszej motoryzacji.

Gdzie warto spędzić najbliższy weekend? Oczywiście w Dąbrowie Górniczej ;)! Sprawdź, co będzie się działo w naszym mieście w najbliższy weekend.

Konkretny człowiek pomaga konkretnemu człowiekowi.

W poprzednim sezonie kino KADR wprowadziło się do Sali Teatralnej PKZ z retransmisjami spektakli z National Theatre w Londynie. Teraz, po wakacjach, dąbrowskie kino studyjne wraca z nowymi propozycjami – tym razem do repertuaru dołączą także produkcje prosto z The Metropolitan Opera oraz Arena Di Verona. Widowiskowe, barwne, prestiżowe. Takie właśnie są wielkie spektakle światowych teatrów. Serię rozpocznie słynna opera Giuseppe Verdiego, czyli monumentalna Aida. Harmonogram: 9 października, 18:00, Sala Teatralna Aïda - Giuseppe Verdi, The Metropolitan Opera, 180 min
 • Pijany kierował autem mimo zakazu sądowego

  Policjanci z wydziału prewencji dąbrowskiej komendy zatrzymali mężczyznę, który kierował osobowym oplem posiadając w organizmie niemal 1 promil alkoholu. Okazało się również, że 33-latek wsiadł za kierownicę samochodu mimo zakazu wydanego przez sąd.

 • Dzielnicowi o bezpieczeństwie w Zespole Szkół Sportowych

  Dzielnicowi spotkali się z dziećmi pierwszych klas z Zespołu Szkół Sportowych w Dąbrowie Górniczej w celu omówienia zasad bezpieczeństwa w drodze do szkoły i w miejscu zamieszkania. Oprócz typowej codziennej policyjnej pracy, policjanci pierwszego kontaktu prowadzą także działalność z obszaru prewencji, którą zaczynają od najmłodszych.

 • Posiadał przy sobie ponad 20 porcji marihuany

  Policjanci z wydziału prewencji dąbrowskiej komendy zatrzymali 24-letniego mężczyznę. Dąbrowianin w przenoszonym plecaku posiadał środki odurzające w postaci suszu marihuany, z którego można było wytworzyć ponad 20 porcji dilerskich. Jego sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

 • Czy wiesz, że?

  Czy policjant musi zawsze uprzedzić o zamiarze użycia środków przymusu bezpośredniego?

 • 11 października o godz. 19 na scenie Pałacu Kultury Zagłębia wystawiony zostanie spektakl „Alibi od zaraz”. Warto zobaczyć tę komediową, damsko-męską intrygę w gwiazdorskiej obsadzie.

  W środę 18 września zaczynamy spotkania Budżetu Partycypacyjnego. Sprawdź harmonogram spotkań!

  To będzie niezwykła noc z wierszami Jana Brzechwy, na której nie może zabraknąć Twojego Dziecka! Zapisy już od czwartku, 19 września.

  28 września o 17:00 na deskach Pałacu Kultury Zagłębia zobaczymy wirtuozów polskiej sceny - Wojciecha Pszoniaka, Wojciecha Malajkata oraz Piotra Polka - w spektaklu Nasze Żony.

  Kameralne Czwartki - słynne utwory muzyki klasycznej i jazzowej, nietuzinkowe aranżacje dzieł znanych z filmów i seriali, światowe przeboje opery i operetki - to motywy, które najczęściej można usłyszeć podczas cyklu Kameralne Czwartki. Nazwa to nie przypadek - koncerty odbywają się w czwartki, w Sali Kameralnej im. Michała Spisaka. Na małej scenie wystąpili już m.in. Małgorzata Sikora, Ensemble Les Sauvages, Back to Big Band, New Bone, Crystal String Quartet, Vocal Trio, bracia Kudełka, Sikora Piano Duo i Todo art trio. To tutaj w przyjaznej atmosferze, z dal
  Pałac Kultury Zagłębia ponownie zniesie barierę między artystami a publicznością, gdyż na scenę Sali Teatralnej powraca cykl koncertów Scena/anecS! W tym roku odbędą się 3 koncerty, pierwszy z nich 24 października o 19:00 to koncert Julii Sawickiej pn. Za sen mój chodzę na czereśnie. Widzowie zasiądą z artystami w tak zwanym aneksie. Niebanalne otoczenie zaplecza scenicznego i wyjątkowa atmosfera pozwala w pełni oddać się prezentowanej muzyce.  Scena/anecS to cykl koncertów, którego celem jest zniesienie bariery między widz
 • Odpowie za posiadanie 40 porcji narkotyków

  Policjanci z zespołu wywiadowców dąbrowskiej komendy zatrzymali z narkotykami 29-letniego mężczyznę. Dąbrowianin przy sobie oraz w swoim mieszkaniu posiadał środki odurzające. Z przechwyconych przez funkcjonariuszy narkotyków można było przygotować 40 działek dilerskich. Sprawa dąbrowianina znajdzie swój finał w sądzie.

 • Wdrożenie systemu TETRA - historyczne wydarzenie dla polskiej Policji

  Po wielu latach starań polska Policja rozpoczyna realizację strategicznego i ważnego dla bezpieczeństwa Państwa projektu modernizacji policyjnych sieci radiowych w 13 miastach i aglomeracjach miejskich do systemu standardu ETSI TETRA. Do tej chwili taki system działał w 4 miastach. TETRA – trankingowy system cyfrowy użytkowany jest w Warszawie, Krakowie, Łodzi i Szczecinie. Po podpisaniu umowy i wdrożeniu projektu system TETRA będzie działał w każdym mieście wojewódzkim.

 • Obwieszczenie Wojewody Śląskiego o wszczęciu postępowania w sprawie wydania decyzji o zezwoleniu na wejście na teren nieruchomości w celu wykonania badań geologicznych i określenia geotechnicznych...

  Specjalny tomograf komputerowy do badania drzew już w akcji. Pierwsze badania nowym sprzętem za nami. Sprawdzono pomniki przyrody rosnące przy ulicach Piecucha i Unruga. Sukcesywnie...