Wszczęcie postępowania administracyjnego o ograniczeniu sposobu korzystania z nieruchomości.

W czwartek, 21 marca zacznie się przebudowa dróg dojazdowych do Pogorii III.

Co to były za emocje! Ponad dwie godziny wspaniałych występów tanecznych w wykonaniu uczestników zajęć Szkoły Tańca Marengo. Na scenie pojawili się tancerze w każdym wieku. Można było zobaczyć m.in. pokazy tańca towarzystkiego, kankana, freestyle, a nawet tańca brzucha. Finałem był wspólny występ wszystkich wykonawców. Fot. Marek Wesołowski
 • Ogólnodostępny alkomat w Komendzie Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej

  W recepcji Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej zamontowano urządzenie do samodzielnego badania stanu trzeźwości. Od teraz przez 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę, każdy będzie mógł samodzielnie sprawdzić swój stan trzeźwości. Urządzenie zostało sfinansowane przez Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej.

 • O bezpieczeństwie dąbrowian na sesji Rady Miejskiej

  Komendant Miejski Policji w Dąbrowie Górniczej insp. Artur Klimek na sesji Rady Miejskiej przedstawił sprawozdanie z działalności dąbrowskiego garnizonu policji za rok 2018. Sesja Rady Miejskiej stała się też okazją do przedstawienia włodarzom I Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji podinsp. Piotra Uwijała.

 • 21 marca w SP 8 odbędzie się spotkanie na temat smogu, organizowane przez Edukacyjną Sieć Antysmogową.

  Dąbrowa Górnicza jako pierwsza przyjęła „Standardy i wytyczne kształtowania infrastruktury rowerowej", opracowane przez Metropolię.

  Dąbrowianie i mieszkańcy regionu wzięli udział w 10. edycji Światowego Dnia Wody.

  Pani Honorata Dziechciarz skończyła 108 lat

  Szymon Hołownia i Krzysztof Wielicki to tylko dwóch spośród stu prelegentów, których będzie można posłuchać podczas 15 Festiwalu Nauki.

  Zaprezentowano plany dotyczące dąbrowskiego szpitala.

  Stowarzyszenie Aktywności Społecznej – Dąbrowiacy zaprasza mieszkańców Dąbrowy Górniczej na dwie wycieczki „Śladami Zagłębiowskich...

  Koncert zespołu Hash Cookie niestety już za nami. Niestety, bo dąbrowska publiczność z wielkim trudem rozstawała się z tą fantastyczną grupą grającą akustyczny indie-pop. To, co miało miejsce w piątkowy wieczór w Piwnicy Teatralnej, można określić tylko jedynym słowem - magia. Daria Pol (wokalistka, autorka tekstów, grająca na syntezatorze), Grzegorz Sałata (ukulele, gitara basowa), Piotr Cieślak (odpowiedzialny za cajón i instrumenty perkusyjne) oraz Kamil Klusek (gitara) zabrali piątkową publiczność w niezwykłą, muzyczną podróż. Zaskakujące, jak ci młodzi artyści&
  Już po raz jedenasty wyłoniono najlepsze prace w ramach Ogólnopolskiego Konkursu Siedem Grzechów Głównych. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział. Jury miało niełatwe zadanie i musiało wybrać spośród wielu pięknych i mądrych wypowiedzi te, które stanowiły najlepsze zobrazowanie tematu. Tegoroczna edycja rozstrzygnięta została w następujących kategoriach: wyniki – poezja wyniki – malarstwo wyniki – grafika komputerowa, grafika warsztatowa Obok Macieja Szczawińskiego (redaktor Polskiego Radia Katowice), Wacława Oszajca SJ (d
 • Znamy już zwycięzców XII Memoriału im. podkom. Tadeusza Bartosika

  W hali sportowej katowickiego oddziału prewencji zakończył się XII Memoriał im. podkom. Tadeusza Bartosika. Po zaciętym finale na najwyższym stopniu podium stanęła reprezentacja śląskiej Policji. Wybrano również zawodników wyróżniających się na boisku. Po wręczeniu nagród i złożeniu gratulacji, I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Roman Rabsztyn oficjalnie zakończył turniej.

 • Wprowadzenie I Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Dąbrowie Górniczej

  W sali odpraw Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej odbyło się dzisiaj wprowadzenie zastępcy szefa dąbrowskich policjantółw. Komendant Miejski Policji w Dąbrowie Górniczej insp. Artur Klimek przedstawił pełniącego od 18 marca 2019 roku obowiązki I Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Dąbrowie Górniczej podinsp. Piotra Uwijała.

 • Ślubowali w obecności Ministra i Komendanta Głównego Policji

  Szeregi Śląskiej Policji zasiliło 100 nowych stróżów prawa, którzy z powodzeniem przeszli wszystkie etapy postępowania rekrutacyjnego. Wczoraj w Oddziale Prewencji Policji w Katowicach odbyło się ich uroczyste ślubowanie. Rotę ślubowania przyjął od nowo przyjętych mundurowych Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Krzysztof Justyński w obecności Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachima Brudzińskiego oraz Komendanta Głównego Policji gen. insp. Jarosława Szymczyka.

 • Wypalanie traw - nielegalne i niebezpieczne!

  Przełom zimy i wiosny to okres, kiedy rozpoczyna się proceder nielegalnego wypalania traw. Bardzo często takie wypalanie jest przyczyną pożaru lasu lub znajdującego się w pobliżu budynku. Już w tym roku na terenie naszego województwa z powodu wypalania traw w zginęły dwie osoby.

 • Koncert zespołu Hash Cookie niestety już za nami. Niestety, bo dąbrowska publiczność z wielkim trudem rozstawała się z tą fantastyczną grupą grającą akustyczny indie-pop. To, co miało miejsce w piątkowy wieczór w Piwnicy Teatralnej, można określić tylko jedynym słowem - magia. Daria Pol(wokalistka, autorka tekstów, grająca na syntezatorze), Grzegorz Sałata (ukulele, gitara basowa), Piotr Cieślak (odpowiedzialny za cajón i instrumenty perkusyjne) oraz Kamil Klusek (gitara) zabrali piątkową publiczność w niezwykłą, muzyczną podróż. Zaskakujące, jak ci młodzi artyści,
 • Znamy już zwycięzców XII Memoriału im. podkom. Tadeusza Bartosika

  W hali sportowej katowickiego oddziału prewencji zakończył się XII Memoriał im. podkom. Tadeusza Bartosika. Po zaciętym finale na najwyższym stopniu podium stanęła reprezentacja śląskiej Policji. Wybrano również zawodników wyróżniających się na boisku. Po wręczeniu nagród i złożeniu gratulacji, I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Roman Rabsztyn oficjalnie zakończył turniej.

 • 17 marca odbędzie się Dąbrowski Jarmark Staroci.