Kolejny weekend minął nam pod znakiem muzyki! Co prawda pogoda nie dopisała i koncerty wraz z filmem Letniego Kina Plenerowego trzeba było przenieść do Pałacu Kultury Zagłębia, ale i tak było znakomicie! W sobotę na scenie PKZ wystąpił Arek Kłusowski z zespołem. Planowo powinien zagrać w Kręgu Tanecznym Parku Zielona w ramach cyklu w Zieloną gramy, jednak pogoda tego dnia nie sprzyjała wydarzeniom plenerowym. Artysta wykonał głównie utwory ze swojego nadchodzącego albumu i oczarował publiczność, która zjawiła się tego dnia w dąbrowskim pałacu. Jego koncert to dowód na t
Za nami wakacyjne warsztaty filmowe Kultowe Sceny, organizowane przez pałacowe Kino Kadr! Gwiezdne Wojny, Jurassic Par, Titanic, Władca Pierścieni, a nawet Rejs Marka Piwowskiego – kultowe sceny z tych i innych filmów odtworzyli dla publiczności uczestnicy wakacyjnych warsztatów filmowych w specjalnym spektaklu, który przybrał formę obrazu filmowego realizowanego na żywo. 5 dni – tyle czasu miały dzieci biorące udział w warsztatach filmowych Kultowe Sceny, by wejść w skórę aktora, nauczyć się operowania kamerą, dźwiękiem, stworzyć rekwizyty i wpraw

W dniach 8÷10 lipca 2019 roku w ramach szkolenia doskonalącego dla strażaków Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Dąbrowie Górniczej oraz Kampanii MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo” na zbiorniku wodnym Pogoria III przeprowadzono ćwiczenia pokazowe
z zakresu podstawowych technik ratownictwa wodnego. W akcji uczestniczył również Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, Wydział Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej oraz WOPR Dąbrowa Górnicza. Osoby wypoczywające nad zbiornikiem mogły porozmawiać z mundurowymi na temat zasad bezpiecznego zachowania nad wodą, przepisów prawa oraz zagrożeń występujących podczas wypoczynku. Mundurowi rozdawali także broszury ze specjalnymi poradami na wakacje.

Strażacy apelują o zachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas przebywania nad wodą, takich jak:

 1. Należy pływać tylko w miejscach wyznaczonych i strzeżonych przez ratowników.
 2. Należy unikać wchodzenia do wody oznakowanej zakazami kąpieli.
 3. Nie odpływać daleko od brzegu.
 4. Unikać kąpieli w wodzie nieznanej.
 5. Do wody nie powinny wchodzić osoby zażywające leki psychotropowe, antybiotyki oraz po spożyciu alkoholu.
 6. Nie należy wchodzić do wody po zapadnięciu zmroku lub podczas ograniczonej widoczności.
 7. Należy zwracać uwagę na zachowanie się innych osób, w tym młodzieży.
 8. Nie należy opalać się na wodzie (np. na pływających materacach).
 9. Dzieci nad wodą powinny bezwzględnie przebywać pod nadzorem rodziców bądź dorosłych opiekunów.

 

Dzisiejszy koncert Orkiestry Rozrywkowej Sojka Band w ramach cyklu "w Zieloną gramy" odbędzie się w Pałacu Kultury Zagłębia o 18:00. Do zobaczenia!
Pogoda nie sprzyja wydarzeniom w plenerze, dlatego dzisiejszy koncert Arka Kłusowskiego w ramach cyklu "w Zieloną gramy" odbędzie się nie w Parku Zielona, a w Pałacu Kultury Zagłębia! Zapraszamy o 18:00. Wstęp wolny. Podobnie będzie z seansem Letniego Kina Plenerowego, który odbędzie się o 21:30 w Pałacu Kultury Zagłębia.
 • Tragiczny wypadek na ul. Piłsudskiego. Uczestnikiem pijany kierowca

  Policjanci z Dąbrowy Górniczej pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło w sobotni poranek na skrzyżowaniu ul. Piłsudskiego i Srokowskiego. W wyniku zderzenia opla z chevroletem, śmierć na miejscu poniósł 77-letni kierujący sparkiem. Jak się okazało, 25-letni kierowca signum miał 1,3 promila alkoholu w organizmie.

 • Kolejny weekend przed nami! To oznacza, że już czas na nasze cotygodniowe zestawienie wydarzeń, które odbywać się będą w Dąbrowie Górniczej w najbliższy weekend!

  Adopcja zwierząt, to bardzo dobry pomysł. Jak co miesiąc publikujemy zdjęcia czworonogów, czekających na dobrych ludzi.

  Nie jesteś pewien w jakim stanie technicznym jest Twój rower? Sprawdź to! Już w ten weekend Stowarzyszenie Rowerowa Dąbrowa przeprowadzi akcję bezpłatnych przeglądów rowerów. Jednoślady...

  Już we wrześniu rusza kolejna edycja ZAGŁĘBIE ZA PÓŁ CENY! To akcja, którą pokochali mieszkańcy. ZGŁOŚ SIĘ DO AKCJI!

  Michał Dukowicz został trenerem koszykarskiego MKS-u. Buduje sztab szkoleniowy i drużynę na nadchodzący sezon ekstraklasy.

 • Zadbaj o dobytek przed wakacyjnym wyjazdem

  Wakacje to czas rodzinnych wyjazdów. Zróbmy wszystko aby był on spokojny i bezpieczny. Zabezpieczenie się przed włamaniem jest trudne, a przede wszystkim kosztowne - im więcej jest w mieszkaniu rzeczy cennych, tym zabezpieczenia powinny być lepsze, a co za tym idzie i droższe. Sprawca często przed włamaniem chce się jednak dowiedzieć czy pokonanie tych zabezpieczeń i narażanie się na złapanie będzie dla niego opłacalne.

 • Bezpieczne wakacje na półkoloniach w dąbrowskim MOPT

  Policjanci z dąbrowskiej komendy odwiedzili półkolonistów w Miejskim Ośrodku Pracy Twórczej. Mundurowi przypominali najmłodszym najważniejsze zasady bezpieczeństwa podczas wakacji. Dzieci wiedzą już między innymi czego nie należy robić podczas wypoczynku nad wodą i jazdy na rowerze.

 • Bezrobocie, przemoc w rodzinie i problemy seniorów. O to m.in. pytać będą dąbrowian ankieterzy z Instytutu Rozwoju Miast i Regionów.

  Ponad 100 dąbrowskich uczniów w maju i czerwcu wyjechało na „zielone szkoły”.

  Informujemy, że ze względu na przerwę w fukcjonowaniu Punktu Informacyjnego w okresie letnim, frontowe wejście do Pałacu Kultury Zagłębia będzie nieczynne. Przerwa potrwa od 14 lipca do 23 sierpnia. W dniach, w których odbywają się uroczystości organizowane przez Urząd Stanu Cywilnego, Punkt Informacyjny będzie czynny. Kasa PKZ w terminie 11-31 lipca będzie funkcjonować w godz. 8:30-15:30. W czasie przerwy będzie można wejść do budynku zachodnim wejściem bocznym, które znajduje się przy Punkcie BMS (od strony CH Pogoria). Kawiarnia Pałacowa będzie czynna do 24 lipca. Od
 • Fakt: Wyprzedzanie to najniebezpieczniejszy manewr w ruchu drogowym

  Wyprzedzanie pojazdem to najbardziej niebezpieczny manewr, jaki wykonuje kierowca w ruchu drogowym. To sytuacja, która w warunkach zwiększonej ostrożności, często przy dużych prędkościach, łączy ze sobą konieczność wykonania szeregu czynności w tym samym czasie.

 • Zaproszenie na uroczystą mszę św. z racji Święta Policji

  Zapraszamy do udziału w uroczystej mszy św. z racji Święta Policji. Nabożeństwo odbędzie się w niedzielę 21 lipca 2019 r. o godz. 12.00 w Sanktuarium NMP Anielskiej przy ul. Królowej Jadwigi 17.

 • Wykazy nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży w Dąbrowie Górniczej.

  PKZ Dom Kultury Ząbkowice od 24 czerwca do 5 lipca zadbał o to, by dzieci pod okiem instruktorów mogły wesoło i aktywnie spędzić wakacyjny czas. W czasie dwóch tygodni Artystycznych Wakacji odbywały się warsztaty : plastyczne, mydlarskie, muzyczne, taneczne, capoeiry, szachowe, a także zajęcia sportowe. Towarzyszyły im gry, zabawy. Odwiedził nas dzielnicowy oraz zaprzyjaźniona Pani Renata, która poprowadziła warsztaty z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Byliśmy w Parku Zielona, a także w Kinie Kadr na seansie Dumbo. Oprócz tego korzystali