Zbierz swoją drużynę i zgłoś się do IV edycji Fabryki Kreatywnego Biznesu. To konkurs dla błyskotliwych osób, które nie boją się wyzwań i chcą podbić lokalny rynek.

Nie będzie żadnego pobłażania dla trucicieli powietrza. Dąbrowska straż miejska rozpoczęła akcję kontroli pieców i uruchomiła ekologiczne patrole.

Już za kilka dni, 11 listopada przypada kolejna, bo 101. rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z okazji tego wyjątkowego święta w naszym mieście zaplanowano cały...

Trzy projekty zakwalifikowano do drugiego etapu konkursu „Model biznesowy dla Dąbrowy”.

Towarzystwo Przyjaciół Dąbrowy Górniczej od 2012 roku prowadzi kwestę na cmentarzach Dąbrowy Górniczej przy wsparciu miejscowego hufca ZHP oraz gminy Dąbrowa Górnicza. W tym roku...

Miejska Biblioteka Publiczna wraz ze Stowarzyszeniem Aktywności Społecznej "Dąbrowiacy" zapraszają 12 listopada o godz. 17:00 na spotkanie z Ewą Kassalą,...

 • Delegacja śląskiej Policji odwiedziła Cmentarz Obrońców Lwowa

  Delegacja złożona z policjantów kadry kierowniczej śląskiego garnizonu policji oddała hołd pamięci zmarłym. Mundurowi odwiedzili miejsca pochówku zmarłych na cmentarzu Łyczakowskim we Lwowie. Stróże prawa zapalili znicze na grobach polskich policjantów oraz w miejscach pamięci wielu zasłużonych dla Polski ludzi nauki, kultury i polityki.

 • Oświetlenie pojazdu - ważna sprawa. Czy znasz przepisy?

  Trwa ogólnopolska kampania: "Twoje Światła - Nasze Bezpieczeństwo". Akcja ma na celu zwrócenie uwagi na właściwe oświetlenie pojazdów i jego wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Podczas działań w dniach 16 i 23 listopada br., kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić światła w swoich pojazdach na wybranych stacjach diagnostycznych. Z kolei dzięki aplikacji "Yanosik", jej użytkownicy z łatwością znajdą najbliższą stację kontroli pojazdów biorąca udział w kampanii.

 • Wsiadł za kierownicę po alkoholu oraz łamiąc wyrok sądu

  Stróże prawa z zespołu wywiadowców prewencji dąbrowskiego garnizonu policji zatrzymali mężczyznę, który kierował osobowym audi pod wpływem alkoholu oraz mimo zakazu wydanego przez sąd. Dąbrowianinowi grozi teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

 • Osoby opiekujące się dziećmi bądź dorosłymi z niepełnosprawnościami, będą mogli liczyć na wsparcie w formie tzw. „opieki wytchnieniowej”.

  MKS dostał srogą lekcję koszykówki od Polskiego Cukru Toruń. 3 listopada dąbrowianie spróbują odkuć się po wysokiej porażce.

  To, czym ogrzewamy nasze domy ma ogromny wpływ nie tylko na nasze środowisko, ale także na nasze zdrowie.

  Zbliża się Przegląd Umiejętności Artystycznych Amatorskich Zespołów Seniorów i Osób Niepełnosprawnych PUMA 2019! Już od 13 listopada od g. 9:00 na deskach Pałacu Kultury Zagłębia!

  Konkretny człowiek pomaga konkretnemu człowiekowi.

  Dziś w Urzędzie Miejskim odbyło się pierwsze spotkanie przedstawicieli wszystkich związków zawodowych zrzeszających pracowników oświaty, które działają w naszym mieście, z Bożeną Borowiec, zastępcą prezydenta...

  25 października w Świetlicy Środowiskowej w Antoniowie odbyły się warsztaty Czas na dynię!  W rodzinnej atmosferze, dzieci i dorośli dawali upust swojej kreatywności. Dynia w dyni, dynia jedząca kasztany, czy dynia z jarzębiną jako czupryną - to tylko nieliczne pomysły na przyozdobienie pomarańczowego warzywa, które wymyślili uczestnicy podczas zajęć plastyczno-kulinarnych pod okiem Edyty Sobieraj. Zapraszamy do oglądania fotorelacji z wydarzenia. Fot. Karolina Pazera
  Pieczonki, zalewajka… Skąd one się wzięły? Tajemnicę pochodzenia tych potraw mieli okazję poznać słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku PKZ, którzy uczestniczyli w drugiej regionalnej wycieczce w tym semestrze do Świetlicy Środowiskowej w Rudach. Tym razem, poza zwiedzaniem i odkrywaniem ciekawych miejsc naszego regionu, uczestnicy poznali tradycyjny przepis przyrządzenia pieczonek, które są regionalnym daniem Zagłębia Dąbrowskiego. Na początku była krótka pogadanka na temat kuchni zagłębiowskiej, następnie wszyscy uczestnicy czynnie zaangażowali się w przygotowanie
 • Uderzenie w narkotykowy interes

  Amfetaminę, z której można było uzyskać przeszło 11 tys. działek dilerskich oraz ponad 500 porcji marihuany przechwycili policjanci z wydziału kryminalnego dąbrowskiej komendy. Do sprawy zatrzymany został 22-letni dąbrowianin, wobec którego sąd zastosował tymczasowy areszt. Mężczyźnie grozi nawet 10 lat więzienia.

 • Dąbrowscy policjanci na niedzielnych uroczystościach: "W służbie Niepodległej. Henryk Glass"

  W niedzielę 27 października przy wejściu do Bazyliki Matki Boskiej Anielskiej w Dąbrowie Górniczej odsłonięto tablicę poświęconą Henrykowi Glassowi, ps. "Chudy Wilk", wielkiemu patriocie, jednemu z twórców polskiego skautingu i harcerstwa, harcmistrzowi RP. W uroczystościach upamiętniających wielkiego dąbrowianina uczestniczyła delegacja stróżów prawa na czele z Komendantem Miejskim Policji w Dąbrowie Górniczej insp. Arturem Klimkiem oraz pocztem sztandarowym dąbrowskiego garnizonu policji.

 • Policyjna akcja "ZNICZ 2019" na drogach Dąbrowy Górniczej

  Jak co roku przełom października i listopada to czas wytężonej pracy policjantów, szczególnie tych z drogówki. Już rozpoczęli oni przygotowania do akcji „Znicz 2019”, tak aby każdy mógł bezpiecznie dojechać i wrócić z odwiedzin grobów swoich bliskich. O planowanych zmianach w organizacji ruchu na drogach Dąbrowy Górniczej informujemy już dzisiaj.

 • Kryminalni z Dąbrowy powtórnie uderzyli w narkotykowy interes

  Amfetaminę, z której można było uzyskać prawie 11200 działek dilerskich oraz marihuanę, którą można podzielić na ponad 500 porcji, przechwycili policjanci z wydziału kryminalnego dąbrowskiej komendy. Do sprawy zatrzymany został 22-letni dąbrowianin, wobec którego sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających i psychotropowych mężczyźnie może grozić nawet 10 lat więzienia.