Przez cały luty w Galerii Klubowej zapraszamy do odwiedzenia wystawy pokonkursowej „TworzyMy dla Niepodległej”.Na ekspozycję składają się 23...

W ramach współpracy z Fundacją Partycypacji Społecznej zapraszamy do wzięcia udziału w „Śląskiej Akademii Senior@”! W ramach projektu,...

Wczoraj tj. 31 stycznia w Pałacu Kultury Zagłębia odbyły się dwie znakomite imprezy! Każda z nich w innym stylu, gdyż pierwszą był Rodzinny Bal Karnawałowy, a drugą koncert cyklu PIWNICA! O 17:00 w Salach Agora rozpoczął się Rodzinny Bal Karnawałowy! Rodzice wraz ze swoimi pociechami przybyli w najrozmaitszych strojach. Byli bohaterowie z komiksów, księżniczki, strażacy, policjanci i wiele innych postaci. Dzieci mogły zarówno bawić się na parkiecie i brać udział w animacjach, jak również spędzić czas w bawialni i tworząc artystyczne dzieła podczas warsztatów, pod
 • Uderzenie w narkotykowy interes

  Amfetaminę, z której można było przygotować ponad 2000 działek dilerskich oraz blisko 460 porcji marihuany, przechwycili policjanci z zespołu wywiadowców wydziału prewencji dąbrowskiej komendy. 24-latek wpadł w trakcie kontroli drogowej. Jak się okazało, kierował pod wpływem narkotyków, a marihuanę i amfetaminę posiadał w miejscu zamieszkania. Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających i psychotropowych zatrzymanemu może grozić nawet 10 lat więzienia.

 • Od 2 do 8 lutego w Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej potrwa Tydzień Bezpłatnych Szkoleń.

  W piątek MKS podejmie Start Lublin. Spotkanie w hali „Centrum” rozpocznie się o godz.19.

  rekrutacja uzupełniająca do szkół i przedszkoli, terminy składania dokumentów

  Informujemy, że w dniach 31.01-01.02 kasa biletowa Pałacu Kultury Zagłębia będzie czynna w godzinach 12:30-19:30. Zapraszamy do zapoznania się z aktualnym repertuarem oraz do systemu sprzedaży biletów online.
 • Konkurs fotograficzno-plastyczny „Stok nie jest dla bałwanów”

  Z każdym upływającym zimowym dniem zbliżamy się do półmetka trwających ferii. Niektórzy już wrócili do swoich obowiązków, inni jeszcze czekają na rozpoczęcie zimowego wypoczynku. Jednakże zachęcamy wszystkich do udziału w konkursie, gdyż już tylko miesiąc pozostał, by nadesłać prace na konkurs fotograficzno-plastyczny dla dzieci i młodzieży na zilustrowanie Dekalogu Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej FIS pn. „Stok nie jest dla bałwanów”.

 • Stracili prawo jazdy za brawurę w centrum miasta

  2 kierujących straciło prawo jazdy na okres 3 miesięcy za brawurową jazdę w obszarze zabudowanym w trakcie wczorajszych działań „NURD” prowadzonych przez policjantów z Dąbrowy Górniczej. Kierujący skodą i mercedesem gnali ul. Królowej Jadwigi i Piłsudskiego grubo ponad 100 km/h nie zważając na przejścia dla pieszych i skrzyżowania. Kierujący octavią ponadto zdecydował się kierować samochodem po alkoholu, za co odpowie przed sądem.

 • dotyczy działek w Tucznawie

  To była szczególna lekcja wf-u w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym. Szczególna, bo prowadzona przez koszykarza dąbrowskiego MKS-u.

 • Dąbrowianin zatrzymał pijanego kierowcę

  Prawie 3 promile alkoholu w organizmie miał mężczyzna, który w takim stanie wsiadł za kierownicę audi. Jego podróż została przerwana przez mieszkańca Dąbrowy Górniczej, który zareagował na stojącą na jezdni i tamującą ruch osobówkę. Okazało się, że przyczyną postoju auta na pasie ruchu była alkoholowa niedyspozycja kierującego, o której niezwłocznie powiadomieni zostali stróże prawa.

 • Dzisiaj policyjna akcja "NURD"

  Dzisiaj policjanci ruchu drogowego prowadzą w całym kraju ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Mają one na celu przede wszystkim poprawę bezpieczeństwa pieszych. Dlatego też aktywność policjantów będzie koncentrowała się przede wszystkim na kierujących pojazdami, którzy naruszają przepisy ruchu drogowego wobec pieszych.

 • Na uczestników czekają gry i zabawy, wybory Króla i Królowej Balu, słodki poczęstunek, warsztaty tworzenia masek karnawałowych, malowanie buzi, quizy z nagrodami

  W czasie ferii, dzieci i młodzież będą bezpłatnie podróżować Kolejami Śląskimi.

  Jakie są bariery rozwojowe średnich miast? Jakie są największe wyzwania? Skąd wziąć recepty na problemy?

  Przykro nam zakomunikować, iż z przyczyn niezależnych od Pałacu Kultury Zagłębia, spektakl Nasze Żony (zaplanowany na dzień 23 lutego) zostaje przełożony na inny termin. Bilety tracą ważność, dlatego osoby, które zakupiły bilet w Kasie PKZ proszone są o jego zwrot. Osoby, które zakupiły bilet przez internetowy system sprzedaży, otrzymają zwrot pieniędzy automatycznie na rachunek bankowy. Nowy termin podamy na dniach. Za zaistniałą sytuację przepraszamy.
  Wczoraj tj. 28 stycznia odbył się X Wojewódzki Konkurs na Małą Formę Teatralną PROFORMA - organizowany przez Kuratorium Oświaty w Katowicach. Przesłuchania konkursowe odbyły się w Pałacu Młodzieży w Katowicach. W konkursie brało udział 20 szkół. Kabaret Pardąsik z ZSP nr 2 w Dąbrowie Górniczej Ujejscu, ŚŚ PKZ Ujejsce zdobył nagrodę publiczności spektaklem pt. Kto ty jesteś?. Wśród wszystkich występujących grup był jedynym zespołem kabaretowym. Autorem tekstu i reżyserem spektaklu jest Jarosław Cyba. Opiekunem grupy jest Ewa Dziura.  

  Zbliżają się szkolne ferie. Ci, którzy spędzą je w Dąbrowie, będą mogli korzystać z propozycji przygotowanych przez miejskie instytucje.

  Rok 2019 otwiera drugą dekadę Ogólnopolskiego Konkursu Siedem Grzechów Głównych. Dziesięcioletnia obecności inicjatywy na mapie wydarzeń artystycznych...