Charyzmatyczny wokal, zgrabne kompozycje i niebanalne teksty – tego doświadczy publiczność 27 września o 19:00 w Piwnicy Teatralnej PKZ.

Przedłużamy termin składania zgłoszeń do Konkursu o Nagrodę Gospodarczą im. Karola Adamieckiego do dnia 30.09.2019 r.! Nie czekaj - zgłoś się już dziś!

W dniu 18 września br. w Domu Kultury Ząbkowice odbył się wernisaż wystawy fotografii Pani Katarzyny Pawlikowskiej, zatytułowanej Dziadek i ja. Po 16 latach od śmierci Dziadka Pani Katarzyna przypadkiem weszła w posiadanie całej walizki starych fotografii, które on robił. Uznała, że to nie przypadek i że zdjęcia muszą otrzymać drugie życie. Postanowiła połączyć zdjęcia Dziadka ze swoimi i to tak dosłownie. Połączyła je za pomocą zwykłego, biurowego spinacza, który łączy dwa światy – miniony i teraźniejszy oraz ich spojrzenia na świat i ich wspólną pasję. Pani K

Komenda Miejska w Dąbrowie Górniczej, w oparciu o „Zasady Organizacji Szkoleń Członków OSP biorących bezpośredni udział w działaniach ratowniczych” rozpoczyna Szkolenie Podstawowe Strażaków Ratowników OSP. Spotkanie organizacyjne i rozpoczęcie szkolenia odbędzie się w dniu 18-go października 2019 roku w siedzibie Komendy Miejskiej w Dąbrowie Górniczej o godz. 15.30 a egzamin końcowy przewiduje się na dzień 14 – go grudnia 2019. Warunkiem zakwalifikowania do powyższego szkolenia jest dostarczenie karty skierowania podpisanej przez Władze właściwej Jednostki, potwierdzone przez Wydział Zarzadzania Kryzysowego przy Urzędzie Miejskim w Dąbrowie Górniczej wraz z aktualnym orzeczeniem lekarskim o braku przeciwskazań do uczestnictwa w szkoleniu. Ostateczny termin składania kart zgłoszenia upływa z dniem 18- go października 2019r.

Ponadto informujemy, iż szkolenie składać się będzie z części teoretycznej w formie e-learningu, zakończone egzaminem wstępnym, dopuszczającym uczestników do części praktycznej. Na egzaminie teoretycznym obowiązuje umundurowanie koszarowe, na zajęciach praktycznych obowiązywać będzie umundurowanie specjalne zgodne z obowiązującymi przepisami BHP.

Karta zgłoszenia dostępna w zakładce „Do pobrania”

Plan nauczania kurs podst. OSP 2019

Szczegółowych informacji udziela p.o. Z-cy D-cy JRG kpt. Sławomir Kubat, telefon kontaktowy

32 262 32 62 wew. 111

 • Konferencja Śląskiej Policji i KAS na temat współpracy w zwalczaniu przestępczości podatkowej

  W katowickiej komendzie wojewódzkiej odbyła się konferencja dotycząca przestępczości podatkowej pod nazwą "Systemowe zwalczanie oszustw podatkowych w celu zabezpieczenia dochodów budżetu państwa". Organizatorem spotkania był Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach oraz Dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Katowicach. W spotkaniu uczestniczyło blisko 350 osób reprezentujących policję, prokuraturę i Izbę Administracji Skarbowej w Katowicach oraz inne służby i instytucje.

 • 5 października w Pałacu Kultury Zagłębia odbędzie się jesienny szafing dziecięcy. Rezerwacja stoisk od 25 września.

  Informujemy, że Galeria Sztuki PKZ będzie czynna w dniach 26 i 27 września w godzinach od 12:00 do 19:30 Za utrudnienia przepraszamy
 • Podwójne uderzenie dąbrowskich stróżów prawa w narkobiznes

  Policjanci z Dąbrowy Górniczej przeprowadzili dwie zaplanowane wcześniej realizacje spraw narkotykowych. Podzieleni na grupy funkcjonariusze zespołu wywiadowców zatrzymali 25-letniego mężczyznę, który w swoim mieszkaniu posiadał prawie 3000 porcji amfetaminy i marihuanę, oraz 26-latka, który również w swoim mieszkaniu ukrywał 180 działek dilerskich marihuany. Obojgu zatrzymanym grozi do 10 lat więzienia.

 • Powiatowy Urząd Pracy w Dąbrowie Górniczej ogłasza nabór wniosków o dofinansowanie kosztów podjęcia działalności gospodarczej.

  Już od października rusza XII edycja Dąbrowskiego Uniwersytetu Dziecięcego!

  Na ile organizacje mogą rezygnować ze swojej misji w obawie o narażenie się władzy, która ma spory wpływ na ich działania? Co zrobić, by organizacje nie bały się, gdy trzeba, „kąsać po łydkach” rządzących?

  Zagłębiowskie Centrum Onkologii wraz ze szpitalami w Czeladzi, Będzinie, Myszkowie i Zawierciu uruchamia program Szpitali Skoordynowanych Onkologicznie – S.O.S. Rak.

  Przed nami ósma edycja Festiwalu Kultury ZagłębieWood! Jak co roku zapraszamy na spotkania ze znanymi i lubianymi osobistościami ze świata...

  W dniach 13-14 września, zespół Rozśpiewana Tucznawa działający w PKZ Świetlicy środowiskowej w Tucznawie oraz Koło Gospodyń z Tucznawy, uczestniczyło w Jarmarku Kulturowym i IX Ogólnopolskiej Pielgrzymce Kół Gospodyń Wiejskich oraz innych organizacji kobiecych w Licheniu Starym. Podczas Jarmarku Kulturowego zarówno zespół jak i koło gospodyń wzięło udział w konkursach kulinarnych. Nie odbyło się bez sukcesów. Panie z Koła Gospodyń zdobyły III miejsce za Sernik z dyni, natomiast reprezentantki zespołu Rozśpiewana Tucznawa : IV miejsce za C
  W dniach 18-19.09.2019 chór Zorza był na wyjeździe w województwie podkarpackim. Został tam zaproszony przez Fundację Muzeum Naftowego i Gazowniczego w Bóbrce im. Ignacego Łukasiewicza, w związku z obchodami 165. rocznicy powstania zakładów naftowo-gazowniczych na tym terenie. Zespół swoim koncertem uświetnił obchody jubileuszowe odbywające się na terenie muzeum, prezentując słuchaczom bardzo energetyczny i różnorodny gatunkowo program. Razem z chórem wystąpili również soliści w składzie: H. Piwowarska, J. Dąbrowska, A. Herman, A. Nocoń,
 • W ramach akcji „Bezpieczna Dąbrowa. W mundurze siła” każdy dąbrowski „pierwszak” otrzyma kamizelkę odblaskową

  Policyjni profilaktycy, wspólnie z uczniami dąbrowskiej klasy mundurowej, dzięki zaangażowaniu miejskich samorządowców prowadzą działania profilaktyczne pod hasłem: „Bezpieczna Dąbrowa. W mundurze siła”. Mundurowi wspólnie z kadetami odwiedzają wszystkie pierwsze klasy w dąbrowskich placówkach oświatowych wyposażając każdego „pierwszaka” w kamizelkę odblaskową, szczególnie teraz kiedy już niedługo zacznie się jesienna szaruga, aby dzieci były bardziej widoczne, a przez to i bardziej bezpieczne.

 • Pijany i wbrew woli sądu wsiadł „za kierownicę” i doprowadził do kolizji na parkingu

  Policjanci z wydziału ruchu drogowego dąbrowskiej komendy zatrzymali mężczyznę, który kierował volkswagenem passatem posiadając w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Okazało się również, że 39-latek wsiadając za kierownicę samochodu złamał wyrok sądu, a chwilę wcześniej doprowadził do kolizji z dwoma zaparkowanymi samochodami.

 • W poniedziałek, Polska Spółka Gazownictwa przeprowadzi w Dąbrowie Górniczej akcję przewonienia gazu dostarczanego do mieszkań i zakładów produkcyjnych. Chodzi o wykrycie nieszczelności.

  W sobotę o godz.16 w CH „Pogoria” odbędzie się prezentacja koszykarskiej drużyny MKS Dąbrowa Górnicza.

  3,6 mln zł zostanie przeznaczonych w przyszłym roku na projekt „Podlesie Pełne Życia”.

  VIII Cross Czwórki to okazja, żeby jesienną porą poznać rekreacyjne walory dąbrowskich jezior. To też ciekawa propozycja dla najmłodszych.