Drzewa w Dąbrowie Górniczej już niebawem będą pod lepszą ochroną. Specjalny tomograf komputerowy pozwoli na kompleksowe zbadanie ich stanu, a w życie wchodzi zbiór dobrych...

Gruntownie wyremontowany budynek Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej został otwarty. Uroczyste przekazanie kluczy do nowego gmachu zostało połączone z obchodami święta policji. Po prawie...

Wysokie temperatury, które nie ustępowały już od początku czerwca, sprzyjają wypoczynkowi nad akwenami wodnymi. Niestety, pomimo licznych działań służb w województwie śląskim odnotowano nadal wiele...

 • Uroczyste otwarcie zmodernizowanej Komendy w Dąbrowie Górniczej oraz miejskie obchody Święta Policji

  Wczoraj, w Komendzie Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej, odbyła się uroczystość z okazji Święta Policji, połączona z ceremonią oddania do użytku gruntownie wyremontowanego budynku komendy. Uroczystego otwarcia nowej siedziby oraz wręczenia aktów mianowania na wyższe stopnie policyjne dokonał Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Krzysztof Justyński. Uroczystość uświetniła Orkiestra KWP w Katowicach oraz kompania reprezentacyjna śląskiej policji.

 • Rabkoland świętuje 30 urodziny

  Rodzinny Park Rozrywki Rabkoland zaprasza na weekend jakiego jeszcze nie było! Pełno atrakcji, koncertów, konkursów i zabaw dla całych rodzin. Okazja jest wyjątkowa! Rabkoland kończy 30 lat i zaprasza wszystkich na swoje urodziny 6 i 7 lipca 2019 roku!

  Okazja do świętowania jest szczególna, okrągła rocznica to wspaniała szansa na wspominki przy urodzinowej tablicy ze zdjęciami, które pokażą Rabkoland na przestrzeni lat. A zmian było tyle, że najstarsi goście nie wierzą, że to wciąż ten sam park. Co roku Rabkoland dla swoich gości otwiera nowe strefy, atrakcje i punkty gastronomiczne. W tym roku flagowym przedsięwzięciem najbardziej upamiętniającym zmiany była renowacja Wielkiego Młynu.

  Urodziny Rabkolandu to także masa pokazów, koncertów i zabawy. W całym parku będzie można spotkać Roztańczoną Baletnicę, która poprowadzi dla dzieci warsztaty tańczenia ze wstęgą. Świętując urodziny będzie można pomalować sobie twarz, a także nauczyć się modelować baloniki na specjalnych warsztatach.

  Dla lubiących konkursy dostępna będzie Facebookowa ramka, przy której będzie można zrobić sobie zdjęcia. Występy na żywo zapewni Szczudlarz oraz liczne gwiazdy! Na scenie wystąpią Beti & Bobas z piosenkami dla dzieci, a także Zespół góralski Majeranki z Rabki Zdrój pod przywództwem Doroty Majerczyk.

  Rabkoland zaprasza wszystkie dzieci wraz z rodzinami na swoje urodziny 6 i 7 lipca od 10:00 do 18:00. Ceny wstępu standardowe, czyli maksymalnie 39 zł od osoby za cały dzień zabawy, bez limitu na wszystkie atrakcje, warsztaty i pokazy.

  Niezapomniany weekend pełen atrakcji! Rabkoland świętuje 30 urodziny!

  Ustalono wysokość odszkodowania dotyczącej m.in. działki przy ul. Myśliwskiej.

  Darmowa woda z kranu dla plażowiczów. Tak wodociągi uczą ekologii.

  Dąbrowa Górnicza sięgnęła po naturalnych sprzymierzeńców w walce z plagą komarów, meszek i kleszczy. Aby miasto polubiły jerzyki, które wyjątkowo rozsmakowały się w komarach, rozpoczęto akcję montowania budek lęgowych dla ptaków – w tym również jerzyków.

 • Stan kadrowy w śląskiej policji

  W związku z pojawiającymi się w mediach artykułami wyrażającymi zaniepokojenie ilością wakatów w Policji wyjaśniamy: bezpieczeństwo mieszkańców naszego województwa nie jest w żaden sposób zagrożone. Wolne wakaty są zjawiskiem naturalnym, wynikającym z tzw. ruchów kadrowych, bowiem mundurowi odchodzą m. in. na zasłużone emerytury, a ich miejsce zajmują nowi policjanci. Na bieżąco trwa także rekrutacja do służby.

 • Zbliża się kolejny weekend, a to oznacza, że już czas na nasze cotygodniowe zestawienie wydarzeń, które odbywać się będą w Dąbrowie Górniczej w najbliższy weekend!

  Informujemy o zmianie godzin otwarcia kasy w dniach: 4 lipca, g. 8:30-15:30 5 lipca, g. 12:30-19:30 11-31 lipca, g. 8:30-15:30 Za utrudnienia przepraszamy.

  Lokale do sprzedaży bezprzetargowej przy ul. Mickiewicza.

  1 lipca 2019 r. w Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Głównej rozstrzygnięto konkurs na „Super Czytelnika.” Miano „Super...

  W lipcu i sierpniu zapraszamy do obejrzenia wystawy „Małe podróże małe i duże”, która prezentowana będzie w Galerii Klubowej i holu Biblioteki...

 • 12. Edycja konkursu „policjant, który mi pomógł” rozstrzygnięta!

  W bieżącym roku zorganizowana została już 12. edycja ogólnopolskiego konkursu „Policjant, który mi pomógł”, którego inicjatorem jest Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" Instytutu Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego przy współpracy z Biurem Prewencji KGP.

 • Tragiczny wypadek na DW 790 w Dąbrowie Górniczej - apelujemy o rozwagę!

  Dąbrowscy policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają przyczyny i okoliczności tragicznego wypadku, który miał miejsce dzisiaj rano około godz. 9.00 na drodze wojewódzkiej nr 790 w Dąbrowie Górniczej. Na łuku wypadło z drogi, a następnie koziołkowało z nasypu terenowe bmw x6. W wyniku doznanych obrażeń śmierć na miejscu poniósł 60-letni kierujący SUV-em. Apelujemy do wszystkich użytkowników dróg o rozważną i bezpieczną jazdę!

 • Za nami pierwsze spotkanie w ramach programu „Kooperacje 3d – model wielosektorowej współpracy na rzecz wsparcia osób i rodzin”. Projekt ma na celu zwiększenie kooperacji...

  Na 3 lata możesz wziąć w najem lub wydzierżawić kilka nieruchomości.

  Już jest! 1 lipca wyruszyła w miasto wakacyjna linia oznaczona jako 716. W tym roku trasa jest nieco inna. Autobus bowiem nie zaczyna swojej trasy...

  Od lipca przyjmowane są wnioski o wypłatę 300 zł na dziecko zaczynające rok szkolny.

  Filia nr 8 Miejskiej Biblioteki Publicznej i Park Zielona biorą udział w ogólnopolskim konkursie Modernizacja Roku! Głosowanie trwa do 9 sierpnia.