Uroczyste poświęcenie miejsc z usługami opiekuńczymi w Schronisku dla Bezdomnych Caritas Diecezji Sosnowieckiej w Ząbkowicach za nami! Poświęcenie miejsc odbyło się 16 stycznia 2020 r....

W Dąbrowie Górniczej może powstać 18 dzielnic - formalnie nazywanych jednostkami pomocniczymi - które pozwolą mieszkańcom na współdecydowanie o lokalnych sprawach. Decyzja w rękach Rady Miejskiej.

 • Kierował z prawie 4 promilami alkoholu w organizmie

  Prawie 4 promile alkoholu w organizmie wykazało badanie 46-letniego kierującego osobowym oplem, zatrzymanego wczoraj wieczorem do kontroli przez dąbrowskich wywiadowców na ul. 1-go Maja w Dąbrowie Górniczej. Za jazdę „na podwójnym gazie” zatrzymanemu dąbrowianinowi grozi teraz do 2 lat więzienia.

 • Policjanci z dąbrowskiego garnizonu podsumowali 2019 rok

  Dzisiaj w trakcie uroczystej narady rocznej dąbrowscy policjanci podsumowali wyniki pracy w 2019 roku. Informację o stanie bezpieczeństwa w obecności przedstawicieli władz miejskich oraz Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach przedstawił Komendant Miejski Policji w Dąbrowie Górniczej insp. Artur Klimek.

 • Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Dąbrowie Górniczej poszukuje kandydatów na zastępczych rodziców. Za kilka tygodni ruszą bezpłatne szkolenia dla kandydatów na rodziny zastępcze. Jeśli się wahasz, czy nie pomóc dziecku, które los pozbawił rodziny − to dobry moment, by podjąć taką decyzję.

  Podaruj komuś szansę na życie. To proste! Cześć! Mam na imię Kuba i mam 23 lata, mieszkam w Dąbrowie Górniczej. Jak każdy, mam dni warte...

  2 lutego odbędzie się IX Bieg Walentynkowy. Wydarzenie rozpoczyna sezon imprez lekkoatletycznych w mieście.

  MKS Dąbrowa Górnicza ma nowego rzucającego. Został nim 25-letni Tra Holder. Zawodnik w środę pojawi się w Polsce. Tym samym dobiegły końca poszukiwania zastępstwa za Roberta Johnsona.

  Drodzy Państwo! Dziękujemy za udział w kolejnej edycji naszego konkursu "Świąteczne zda(e)rzenie". Już po raz kolejny konkurs zyskał wymiar...

  Wczorajszego wieczoru w Kawiarni Pałacowej odbył się pierwszy w 2020 r. występ do kawy cyklu Kawiarniane PianoLove. Przy czarno-białej klawiaturze pianina zasiadł utalentowany i niezwykle doświadczony Wenanty Maciej Domagała. Wtorkowy występ w kawiarni Pałacu Kultury Zagłębia był szczególny. Nie tylko dlatego, że wystąpił w niej artysta, który dawniej pełnił funkcje kierownika muzycznego centralnego zespołu Związku Harcerstwa Polskiego Gawęda, pianisty kabaretu 60-tka, kierownika krakowskiego zespołu Wojska Polskiego Desant, dyrektora szkoły artystycznej w Mińsku Mazowieckim,
 • Dostałeś SMS-a z prośbą o dopłatę do przesyłki? Uważaj to może być oszustwo!

  Wciąż pojawiają się nowe sposoby, którymi przestępcy próbują pozbawić nas naszych pieniędzy. W ostatnim czasie internetowi oszuści coraz chętniej podszywają się pod firmy kurierskie i wysyłają SMS-y z linkiem do strony, na której należy dokonać rzekomej dopłaty do przesyłki i tym samym umożliwić im wyłudzenie środków z konta bankowego.

 • Liczba policjantów w polskiej Policji - fakty

  Według stanu na dzień 31 grudnia 2019 roku w polskiej Policji służy 98 820 policjantów (o ponad 60 więcej, niż w tym samym czasie w poprzedzającym roku), a liczba wakatów w garnizonach policyjnych (województwach) wynosi 4282 i jest mniejsza, niż w tym samym czasie w 2018 roku. Jest to zatem kolejny rok, kiedy sytuacja kadrowa w polskiej Policji poprawia się. W 2019 roku przyjęto o 155 więcej nowych policjantów od planowanych 4,5 tys.

 • Dąbrowscy strażnicy miejscy w swojej pracy będą korzystać z drona. Dzięki niemu m.in. łatwiej i szybciej sprawdzą trudno dostępne miejsca.

  14 stycznia przypada pierwsza rocznica śmierci Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska. Dąbrowianie przypomną dziś o nim przed Pałacem Kultury Zagłębia.

  Pałac Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej poszukuje kandydatów do pracy na stanowisku: Głównego księgowego Do obowiązków kandydata będzie należało: prawidłowe i terminowe prowadzenie pełnej księgowości oraz rozliczeń podatkowych; odpowiedzialność za prawidłowe dysponowanie środkami finansowymi i dbałość o powierzony majątek firmy; nadzór merytoryczny i organizacyjny nad pracą działu księgowości; sporządzanie rocznych i okresowych wewnętrznych i zewnętrznych sprawozdań finansowych; zapewnienie prawidłowego obiegu dokumentów księgowyc
  Radosny wieczór urodzinowy już za nami! Wypełniona gośćmi po brzegi sala, uroczysta atmosfera, specjalnie na tę okazję przygotowana dekoracja i – co najważniejsze – ludzie z pasją, dzięki którym wieczór zyskał wielowymiarową oprawę artystyczną. To właśnie tak Pałac Kultury Zagłębia świętował swoje huczne 62. urodziny. Jubileuszowy wieczór uświetnił występ działającej od 15 lat w Pałacu Orkiestry Rozrywkowej Sojka Band. Jej dyrygent, Jerzy Sojka to utytułowany muzyk multiinstrumentalista, doświadczony dyrygent i aranżer opracowań muzycznych u
 • Ferie zimowe 2020 na stoku oficjalnie rozpoczęte!

  sobotę w Wiśle odbyła się inauguracja ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” ze śląską policją, połączona z oficjalnym rozpoczęciem ferii zimowych w Polsce. Na uczestników czekało wiele atrakcji, a mundurowi, jako pierwsi w kraju zaprezentowali nowy, zimowy sprzęt policyjny. Organizatorem przedsięwzięcia była katowicka komenda wojewódzka, Komenda Główna Policji oraz Stacja Narciarska Wisła-Soszów.

 • Dąbrowscy policjanci w projekcie "Bezpieczny przejazd - szlaban na ryzyko"

  Policjanci z Dąbrowy Górniczej uczestniczyli w działaniach profilaktycznych w ramach kampanii społecznej organizowanej przez PKP Polskie Linie Kolejowe SA pod nazwą "Bezpieczny przejazd - szlaban na ryzyko". Jej celem jest podnoszenie świadomości o zagrożeniach wynikających z niezachowania szczególnej ostrożności na przejazdach kolejowo-drogowych. Kampania kierowana jest zarówno do najmłodszych, jak i dorosłych użytkowników dróg.

 • Przedsiębiorstwa, duże biura, galerie i markety, a także hale produkcyjne. Obiekty o bardzo dużej powierzchni wymagają nowoczesnego i zautomatyzowanego sprzętu czyszczącego. Ważnym urządzeniem jest zamiatarka przemysłowa, która została stworzona do szybkiego i łatwego zamiatania oraz zbierania śmieci na dużych powierzchniach. Do dyspozycji klientów pozostaje bogaty asortyment takich urządzeń. Co powinniśmy wiedzieć przed wyborem konkretnego modelu?

  Jak działa zautomatyzowana zamiatarka?

  Urządzenie jest wyposażone w napęd elektryczny lub spalinowy. Za pulpitem sterowniczym znajduje się miejsce siedzące dla operatora. Sama nazwa urządzenia bywa nieco myląca, ponieważ zamiatarka przemysłowa nie służy wyłącznie do zamiatania i usuwania śmieci. Nowoczesny sprzęt posiada uniwersalne systemy, dzięki czemu, możemy go swobodnie dostosować także do innych zadań, np. do szorowania posadzki, a nawet koszenia trawnika.

  Jaką wydajność oferuje nam dobra zamiatarka?

  To zależy głównie od wyposażenia sprzętu. Nowoczesne maszyny posiadają szeroką ssawę oraz przynajmniej dwie tarcze odpowiedzialne za szorowanie posadzki. Wydajność w dużej mierze zależy także od gabarytu zakupionego sprzętu. Największe urządzenia potrafią w ciągu jednej godziny posprzątać powierzchnie rzędu kilku tysięcy metrów kwadratowych w ciągu jednej godziny. Oczywiście wyróżniamy także mniejsze maszyny przystosowane do pracy na kilkuset m2 w godzinę.

  Czym powinna charakteryzować się dobra zamiatarka przemysłowa?

  Warto postawić na sprzęt od renomowanego producenta, który może pochwalić się pozytywnymi opiniami ze strony klientów. Zakupiony sprzęt powinien również podlegać długoletniej gwarancji. Decydując się na zakup od renomowanego dostawcy zyskujemy serwis maszyn sprzątających. Możemy także w każdej chwili dokupić akcesoria w postaci wymiennych tarcz ora profesjonalnych środków czyszczących przystosowanych do zautomatyzowanych maszyn.

  Klienci powinni również zwrócić uwagę na gabaryty poszczególnych maszyn, aby sprawdzić, czy zamiatarka przemysłowa rzeczywiście sprawdzi się na miarę naszych indywidualnych potrzeb. Ważnymi czynnikami wyboru są również: napęd (elektryczny lub spalinowy), energooszczędność, czas ciągłej pracy, wydajność (sprzątana powierzchnia na godzinę), a także uniwersalne systemy, które pozwalają dostosować sprzęt do innych zadań.

  Profesjonalny sprzęt czyszczący – gdzie możemy go zakupić?

  Jak już wspomnieliśmy, decydując się na tę inwestycję warto postawić na uznanego producenta, który słynie z niezawodności. Tego typu sprzęt możemy oczywiście zakupić za pośrednictwem oficjalnego dystrybutora. W naszym kraju jest nim firma Hako Katowice, która współpracuje wyłącznie z cenionymi w branży producentami maszyn czyszczących. Po za zamiatarkami oraz szorowarkami znajdziemy tu również profesjonalne środki czystości przystosowane do zautomatyzowanych maszyn.

  Plusem zakupu od oficjalnego dostawcy jest gwarancja wydajności oraz serwis maszyn sprzątających. Mamy zatem pewność, że zakupiony sprzęt przez wiele lat będzie odznaczał się nienaganną pracą na najwyższym poziomie. Do naszej dyspozycji pozostają również wykwalifikowani konsultanci, którzy są w stanie doradzić nam wybór maszyny dostosowanej do potrzeb każdego obiektu. Inwestycja w procesjonalny sprzęt czyszczący zwraca się bardzo szybko. Zauważysz bowiem wymierne korzyści w postaci bardziej wydajnego sprzątania oraz niższych kosztów związanych z tym procesem.

  W jaki sposób możemy w ekspresowym tempie zamiatać duże powierzchnie?

  18 lutego odbędzie się przetarg na sprzedaż lokalu użytkowego położonego przy ul. 1 Maja 44a.

  Zbliżają się ferie zimowe, a to oznacza tylko jedno… przed nami Akcja Zima! Jak co roku udowadniamy, że zima w mieście nie musi być nudna. Każdy znajdzie coś dla siebie – sprawdźcie harmonogram!