• Dąbrowski policjant wśród zasłużonych dla zdrowia narodu

  Policjant z Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej, otrzymał odznaczenie „ Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu”. Podkom. Mariusz Śmiałkowski oddał ponad 32 litry krwi, a krwiodawcą jest od 2002 roku.

 • Nie będzie żadnego pobłażania dla trucicieli powietrza. Dąbrowska straż miejska rozpoczęła akcję kontroli pieców i uruchomiła ekologiczne patrole.

  Jeśli macie uwagi do programu "Dąbrowska Rodzinka", jest okazja, by się nimi podzielić.

  Dąbrowskie Konsultacje Społeczne w sprawie utworzenia 18 jednostek pomocniczych miasta.

  Już po raz kolejny Dąbrowskie Wodociągi zaprosiły trzecioklasistów do udziału w projekcie edukacyjnym "Strażnik Czystej Wody".

  W ostatnim czasie pojawiają się odmienne wskazania czujników smogu. W przyszłym tygodniu prezentowane wyniki mają być ujednolicone.

  3 listopada w hali „Centrum” MKS Dąbrowa Górnicza podejmie Legię Warszawa. Początek meczu o godz.19.30.

  1 listopada − w tym dniu wspominamy zmarłych, którzy odeszli, odwiedzamy groby naszych bliskich i zapalamy znicze. Chcielibyśmy wspomnieć osoby związane z Dąbrową Górniczą −...

  Chcecie usłyszeć nasz biblioteczny zespół na żywo? Poczytalni wystąpią już 7 listopada o godz. 18:00 w Energetycznym Centrum Kultury Im. Jana...

  30 października b.r. gościliśmy w Domu Kultury Ząbkowice dzieci z opiekunami, z którymi wspólnie wykonywaliśmy dyniowe lampiony oraz jesienne kompozycje do dekoracji stołu i wnętrz. Przy wspólnym stole powstawały "potworne" dynie, stroiki w jesiennych akcentach, bukiety w dyniowych wazonach. Przybyli goście mogli się również dowiedzieć, że święto Halloween wcale nie pochodzi z Ameryki, tylko z Irlandii, a swoje korzenie ma w celtyckich obrzędach. Opowiedzieliśmy również naszym gościom o walorach samej dyni, która ponownie przebojem wkracza

  Dąbrowa Górnicza przystąpiła do projektu „Śląskie. Zawodowcy”. W jego ramach uczniowie ZST i "Sztygarki" skorzystają ze specjalnych kursów, szkoleń i praktyk.

  Będziemy segregować odpady kuchenne i... dawać drugie życie książkom!

  W październiku zakończyliśmy spotkania w osiedlach, na których mieszkańcy zdecydowali o przeznaczeniu przyznanych im środków w ramach Dąbrowskiego Budżetu Partycypacyjnego. W tym roku po raz...

  Okres Wszystkich Świętych to czas wzmożonego ruchu w rejonach cmentarzy. 1 listopada przejazd komunikacją miejską będzie bezpłatny.

  W dniu 30.10.2019r. w siedzibie Komendy Miejskiej PSP w Dąbrowie Górniczej odbyła się ceremonia złożenia ślubowania przez dwóch nowo przyjętych funkcjonariuszy w szeregi strażackie.

  W obecności pocztu sztandarowego oraz funkcjonariuszy Komendy ślubowanie odebrał Komendant Miejski PSP st.kpt. Zbigniew Gnacik.

  Ceremonia ślubowanie to doskonała okazja aby raz jeszcze przypomnieć słowa roty:

  „Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej,

  świadom podejmowanych obowiązków strażaka,

  Uroczyście Ślubuję

  być ofiarnym i mężnym w ratowaniu zagrożonego życia ludzkiego

  i wszelkiego mienia – nawet z narażeniem życia.

  Wykonując powierzone mi zadania,

  Ślubuję

  przestrzegać prawa, dyscypliny służbowej

  oraz wykonywać polecenia przełożonych.

  Ślubuję

  strzec tajemnic związanych ze służbą,

  a także honoru, godności i dobrego imienia służby oraz przestrzegać zasad etyki zawodowej.”.

   

  Gratulujemy nowym funkcjonariuszom i życzymy bezpiecznej służby oraz wiele satysfakcji z wybranej drogi życia.

 • Czy wiesz, że?

  Czy znasz różnicę pomiędzy Policją Państwową, a tzw. policją granatową?

 • Przed grupą "Speed" kolejne wyzwanie...

  Zbliża się okres wzmożonego ruchu, związany z dojazdami na groby. W tym roku po raz pierwszy, w ogólnopolską akcję "Znicz 2019" zaangażuje się specgrupa "Speed", która będzie silnym wsparciem dla policyjnych sił zaangażowanych w zabezpieczenie długiego weekendu. Policjanci będą reagować na wszelkie przejawy agresji, z którą kierowcy mogą borykać się w związku ze zwiększoną aktywnością na drogach.

 • Wiesz jak się zachować, gdy policjant kieruje ruchem? - film

  Corocznie okres na przełomie października i listopada, to czas wzmożonej pracy policjantów. To oni czuwają nad bezpieczeństwem pieszych i kierujących, niejednokrotnie przemierzających wiele kilometrów, by odwiedzić groby bliski. Szczególnie w tym okresie należy pamiętać, że zgodnie z hierarchią ważności na skrzyżowaniu, to policjant kierujący ruchem jest najważniejszą na nim osobą. Wszyscy kierujący są zobowiązani do wykonywania jego poleceń.

 • Lokale do sprzedaży na drodze przetargu.