Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Dąbrowa Górnicza

Assistance za granicą - ubezpieczenie na zagraniczny wyjazd

Assistance jest jedną z polis, na której zakupienie decydują się tylko nieliczni kierowcy. Istnieją jednak krótkoterminowe oferty, które pozwalają na zaopatrzenie się w pakiet zaledwie na kilka lub kilkanaście dni. Jest to bardzo wygodna opcja na zagraniczne wyjazdy, kiedy to zorganizowanie pomocy na własną rękę stanowi nie lada wyzwanie. Czym jest assistance za granicą i jak wybrać najkorzystniejszą ofertę?

Czym jest assistance za granicą?

Tradycyjna forma assistance to umowa zawierana na rok, która pozwala na skorzystanie z dodatkowych form pomocy w razie jakichkolwiek zdarzeń z udziałem Twojego samochodu. Wiele towarzystw ubezpieczeniowych oferuje również krótkoterminową wersję takiej ochrony. Najczęściej obowiązuje ona od 7 do 30 dni, a jej koszt jest niższy niż pełny pakiet.

Assistance za granicą to dobry wybór w przypadku, gdy planujesz wyjazd i chcesz zadbać o możliwość skorzystania z pomocy w razie jakiegokolwiek zdarzenia. W skład podstawowych pakietów wchodzi zwykle:

  • holowanie,
  • udostępnienie pojazdu zastępczego,
  • naprawa na miejscu zdarzenia,
  • pomoc tłumacza,
  • naprawa w warsztacie,
  • pomoc prawna.

Istnieją również pakiety rozszerzone, które pozwalają na skorzystanie z kompleksowej pomocy w różnych przypadkach. Najczęściej w skład takich ofert wchodzi organizowanie opieki nad dziećmi i zwierzętami w razie konieczności pobytu w szpitalu, dostarczanie sprzętów pozwalających na odmrożenie drzwi, dowóz paliwa na trasie czy sprowadzenie ciał osób zmarłych w wypadku do Polski. Dokładny zakres podobnych polis zależy jednak wyłącznie od ustaleń z danym towarzystwem ubezpieczeniowym.

Warto pamiętać, że podstawowe pakiety obejmują zwykle ograniczenia dotyczące dystansu holowania pojazdu czy państw, na terenie których można skorzystać z pomocy. Niektóre opcje rozszerzone nie mają żadnych limitów, dlatego w sytuacji, gdy planujesz wyjazd poza Unię Europejską, konieczne jest skorzystanie z droższych propozycji.

Więcej o pakiecie assistance za granicą dowiesz się tutaj: https://rankomat.pl/samochod/assistance-za-granica.

Jaki pakiet assistance za granicą wybrać?

Na rynku znaleźć można wiele propozycji pakietów assistance za granicą. Podstawowa opcja sprawdzi się dobrze w przypadku kierowców, którym zależy na oszczędności i możliwości skorzystania z holowania czy pomocy w warsztacie bez konieczności organizowania transportu na własną rękę. Droższe pakiety są świetnym wyborem w sytuacji, gdy nie chcesz martwić się żadnymi formalnościami po wystąpieniu awarii lub zdarzenia drogowego, a różnica w cenie nie stanowi dla Ciebie problemu.

Wybierając odpowiednie assistance za granicą, warto korzystać z takich stron, jak https://rankomat.pl. W tym miejscu zestawisz co najmniej kilka ofert, bez konieczności przeglądania osobnych witryn każdego towarzystwa ubezpieczeniowego. Jest to wygodny sposób na sprawdzenie, która firma przedstawia najkorzystniejszy pakiet. Za pomocą porównywarek można także załatwić znaczną część formalności zupełnie bez wychodzenia z domu.