Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Dąbrowa Górnicza

W miniony piątek, 9 lipca pożegnaliśmy świetnego dąbrowskiego gitarzystę, męża, ojca dwóch synów – Piotra Zajdka. W tych trudnych chwilach, przyjaciele i najbliżsi rodziny, zorganizowali dla niej dwa koncerty w dąbrowskim pubie Rock Out, który mieści się przy ul. Sobieskiego 31. Muzyczne wydarzenia zostały zaplanowane na 16 i 17 lipca.

Oba koncerty będą wyjątkowe, można będzie zobaczyć i posłuchać zespołów, które w takim składzie i na jednej scenie raczej już się nie spotkają. Będzie więc to jedyna okazja, by wziąć udział w tych wydarzeniach, a jednocześnie wesprzeć rodzinę Piotra, której przekazany zostanie całkowity dochód z obu koncertów. Wejściówki – cegiełki kosztują 20 złotych.

W piątek 16 lipca na scenie w Rock Oucie wystąpią – 100 TVarzy Grzybiarzy, ARRM, Harpagans, Mentor, Szorstko. W sobotę 17 lipca usłyszymy – Centrum Band, Siaki, Ziggie Piggie Show, Baloman. Start o godzinie 19. 00.

Dąbrowski muzyk, gitarzysta Piotr Zajdek odszedł we wtorek 6 lipca. Przez kilka miesięcy toczył walkę z glejakiem. Wszyscy mieli nadzieję, że będzie to walka zwycięska, ale ostatecznie stało się inaczej. Ostatnie pożegnanie dąbrowianina odbyło się w piątek 9 lipca o godz. 10 na Górce Gołonoskiej w kościele św. Antoniego.

Piotr Zajdek był świetnym gitarzystą. Grał i współtworzył zespoły – 100 TVarzy Grzybiarzy, Pieniądze, Paździerze i Kosmetyka Mózgu, Teatr Jednego Wina i mnóstwo innych projektów. Od kilku lat zafascynowany był fingerstyle, wymyślił i organizował w Dąbrowie Górniczej Festiwal „Fingerstyle i okolice”. Bez niego zagłębiowska scena muzyczna wyglądałaby zupełnie inaczej.

W 2015 roku Piotr Zajdek otrzymał nagrodę Prezydenta Miasta za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. W tym samym roku został zwycięzcą edycji Warsaw Fingerstyle Festiwal. Na co dzień pracował w Młodzieżowym Ośrodku Pracy Twórczej, jako realizator nagrań i operator sprzętu audiowizualnego.

foto:MOPT