Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Dąbrowa Górnicza

Dbaj o życie i kalibruj alkomat

Byłeś na kawalerskim i wracasz samochodem? Koniecznie skalibruj alkomat i nie pozwól nikomu wracać samochodem. Często będąc na imprezie zapominamy że jesteśmy samochodem i bawimy się w najlepsze. Kiedy przychodzi moment powrotu uświadamiamy sobie, że przecież przyjechaliśmy samochodem. Co w takim wypadku zrobić? Najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z alkomatu, który w mgnieniu oka pozwoli nam się dowiedzieć czy jesteśmy w stanie prowadzić samochód czy też nie.

Kiedy kalibrować alkomat?

Alkomat powinniśmy kalibrować za każdym razem gdy nie jesteśmy pewni jego faktycznych odczytów. Umownie kalibracja alkomatu powinna być przeprowadzana przynajmniej raz w roku, jednak czasem może okazać się to zdecydowanie za mało. Wszystko zależy jak często stosujemy to urządzenie oraz czy umiemy stosować je w sposób właściwy. Trzeba wiedzieć, że kiedy alkomat jest użyty w momencie kiedy przed chwilą wypiliśmy alkohol jego wynik nie będzie poprawny, po drugie w takiej sytuacji stężenie alkoholu w wydychanym przez nas powietrzu będzie zdecydowanie za wysokie co negatywnie wpłynie na elementy tego urządzenia. Alkomat powinien zostać przez nas użyty w momencie kiedy musimy wsiąść za kierownicę samochodu, ma on służyć nam jako gwarancja że możemy uczestniczyć w ruchu drogowym bez obaw tym samym nie stwarzając dla siebie oraz innych uczestników ruchu drogowego zagrożenia. Pod żadnym pozorem nie powinien być stosowany dla zabawy, gdyż można go w łatwy sposób uszkodzić. Najważniejsze abyśmy posiadali alkomat który będzie odpowiednio skalibrowany i gotowy do działania. Pamiętajmy że źle skalibrowany alkomat może kosztować życie nie tylko nasze lecz także innych osób.

Jak właściwie dbać o alkomat?

Alkomat to bardzo delikatne urządzenie które może uratować nam niejednokrotnie życie. Takie urządzenie powinno być odpowiednio przechowywane w zależności od pory roku, zimą wskazane jest przechowywanie go w temperaturach pokojowych a natomiast latem nie powinien być poddawany nagrzewaniu. Ponad to specjaliści odradzają stosowania go w pierwszych minutach po spożyciu alkoholu, bowiem takie stosowanie może źle wpłynąć na samo urządzenie. Ponad to pamiętajmy o kalibracji która może uratować nasze oraz innych osób życie podając prawidłowe wyniki zawartości alkoholu w naszym organizmie. Dbajmy o swoje bezpieczeństwo wracając z imprezy we właściwy sposób.