Dlaczego warto odwiedzić Siam Park na Teneryfie?

Wybierając się na Teneryfę, na pewno w którymś momencie zastanawialiście się, czym dokładnie jest Siam Park i czy warto go odwiedzić. Na Teneryfie lato panuje cały rok, a więc kąpiel w oceanie i prażenie się na słońcu jest bardzo wyczekiwane przez turystów. Jednak wiele z nas chce poczuć adrenalinę i szaloną zabawę! To właśnie oferuje nam wodny park Siam, w którym pokus nie zabraknie! Ale czy warto? Zdecydowanie!

Siam Park od 2014 co roku zdobywa nagrodę Najlepszego Parku Wodnego na świecie, jako że jest najokazalszym parkiem w całej Europie. Pierwszy raz otworzył swoje drzwi w 2007 roku i już od samego początku wpisywał się w światową czołówkę parków wodnych. Wstępna inwestycja Siam Parku kosztowała 52 miliony euro, które zostały przeznaczone na stworzenie jedynego w swoim rodzaju miejsca na świecie. Styl tajski przejawia się w każdym szczególe tego parku, a co więcej jest to największa na świecie kolekcja budynków w tajskim stylu poza Tajlandią. Zaszczycając twórców projektu, na oficjalne otwarcie parku przyleciała tajska księżniczka. Klimat azjatyckiej dżungli Siam Parku, odczuwalny jest wizualnie jeszcze bardziej, jako że posiada on swój własny ekosystem, a każda atrakcja ukryta jest pomiędzy bujną roślinnością. Można powiedzieć, że to niemalże oaza na środku pustyni Teneryfy. Ponadto, koncepcja parku bardzo angażuje się w ekologię, czego skutkiem jest całkowite usunięcie plastiku ze sprzedawanego towaru. Woda używana na zjeżdżalniach pobierana jest z oceanu, następnie filtrowana w ich własnym centrum odsalania, a finalnie wykorzystywana wtórnie do nawadniania roślin.

Atrakcje w Siam

Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie wśród 20 rozrywek, które podzielone są tematycznie na strefy relaksu, rodziny i adrenaliny. Dla szukających mocnych wrażeń wyzwaniem będzie Tower of Power, czyli pionowa 20-metrowa zjeżdżalnia gdzie można osiągnąć prędkość do 80 km/h i przepłynąć przez akwarium z rekinami. Dla chwili relaksu parasolki oraz basen z największą na świecie sztuczną falą, która osiąga 3 metry wysokości. Park posiada też najdłuższą wśród wodnych parków w Europie sztuczną rzekę, która wije się środkiem między innymi zjeżdżalniami oraz cichymi zakamarkami wśród drzew. Oprócz przyjemności dla dorosłych znajduje się tu też mnóstwo miejsc dla najmłodszych. Odpoczywając od wodnego szaleństwa, możecie skorzystać, napełniając żołądki w jednej z 5 restauracji bądź zajrzeć do jednego z 2 sklepów z pamiątkami.