Drukuj

We wtorek, 19 września, w Pałacu Kultury Zagłębia odbędzie się gala finałowa Konkursu o Nagrodę Gospodarczą im. Adamieckiego. O zwycięstwo ubiega się dziewięć dąbrowskich firm.

Konkurs, który w tym roku ma już ósmą odsłonę, jest propozycją dla firm innowacyjnych i przyczyniających się do gospodarczego rozwoju miasta, przykładających jednocześnie wagę do wartości etycznych i społecznych.

Do konkursu mogły przystąpić mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa, które:

 • mają siedzibę albo prowadzą działalność na terenie Dąbrowy Górniczej;
 • funkcjonują na rynku minimum 5 lat;
 • w ciągu ostatnich 3 lat wdrożyły nowatorskie rozwiązania, innowacje (produktowe, procesowe, marketingowe bądź organizacyjne) lub działania wyróżniające przedsiębiorstwo na tle konkurencji w regionie;
 • przestrzegają zasad etyki, społecznej odpowiedzialności biznesu oraz uczciwej konkurencji;
 • inwestują w rozwój pracowników;
 • współpracują z instytucjami edukacyjnymi, samorządowymi czy biznesowymi.

Dla dużych przedsiębiorstw, które mają szczególny wkład w rozwój miasta, mogły ubiegać się o tytuł Laureata Nagrody Specjalnej im. Karola Adamieckiego.

O tym, kto został laureatem ósmej edycji Konkursu o Nagrodę Gospodarczą im. Adamieckiego przekonamy się 19 września. Uroczysta gala odbędzie się w Pałacu Kultury Zagłębia, początek o godz.17. Udział bezpłatny, zapisy na app.evenea.pl/event

PROGRAM WYDARZENIA:

 • 17:00Oficjalne otwarcie i powitanie gości
 • 17:05Omówienie idei i zasad Konkursu o Nagrodę Gospodarczą im. Karola Adamieckiego
 • 17:15 Wykład dr. Krystiana Dudka na temat: ,,Diabeł tkwi w szczegółach. Dekalog zasad skutecznej komunikacji, o których najczęściej zapominają doświadczeni przedsiębiorcy”.
 • 17:35Wręczenie nagród laureatom i wyróżnionym przedsiębiorcom
 • 18:00Wręczenie Certyfikatów dla Partnerów Programu Karty Młodego Przedsiębiorcy
 • 18:10Podsumowanie Gali i Konkursu- przedstawiciel Kapituły Konkursu
 • Poczęstunek
  Oprawa muzyczna tenora, Oskara Jasińskiego

Głównym organizatorem jest miasto, a partnerami Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach oraz Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej. Zwycięzcy otrzymają okolicznościowe statuetki i dyplomy, prawo posługiwania się tytułem „Laureat Nagrody Gospodarczej im. Karola Adamieckiego”, a także wsparcie promocyjne ze strony organizatorów oraz partnerów.

W zeszłym roku w kategorii mikroprzedsiębiorstwo zwyciężyła Prowansalska Manufaktura, w kategorii małe przedsiębiorstwo zwycięzcą zostało Centrum Navigare, a w kategorii średnich przedsiębiorstw triumfatorem był DSS Recykling. Jury przyznało również dwa wyróżnienia: dla Gold Studio w kategorii mikroprzedsiębiorstw oraz dla Hurtowni „Long” w kategorii małych przedsiębiorstw.

Karol Adamiecki, patron konkursu, urodził się 18 marca 1866 r. w Dąbrowie Górniczej. Jest jednym z twórców nauki o organizacji i kierowaniu. Sformułowane przez niego prawa harmonii doboru, harmonii działania organów pracy zbiorowej oraz optymalnej produkcji stały się – obok praw podziału pracy i koncentracji – fundamentami nauki organizacji i kierownictwa.

Aktualności dla osób prowadzących działalność gospodarczą w mieście, dotyczące m.in. uzyskania wsparcia, a także informacje dla inwestorów zainteresowanych pozyskaniem nowych terenów do prowadzenie biznesowych przedsięwzięć, na stronie dabrowa-gornicza.com