Remont węzła Ząbkowice: utrudnienia w ruchu po stronie Sosnowca
Zmiany w organizacji ruchu przy węźle Ząbkowice znacząco wpłyną na codzienne plany wielu mieszkańców. Już od najbliższej środy, 8 maja, prace drogowe ograniczą dostęp do popularnych tras.
  1. W środę rano zamknięte zostaną wjazdy i zjazdy z węzła Ząbkowice w kierunkach Katowic, Ujejsca i Ząbkowic.
  2. Prace drogowe obejmują układanie ostatniej warstwy ścieralnej nawierzchni na łącznicach i rondzie.
  3. Alternatywną trasą będzie możliwość korzystania z łącznic węzła Pogoria.
  4. Zakończenie przebudowy odcinka DK1 przewidziane jest na połowę 2024 roku, z wyjątkiem wiaduktu na ulicy Armii Krajowej.

Na tej części węzła Ząbkowice, od stacji BP aż do ronda, ekipy Budimexu rozpoczną układanie warstwy ścieralnej nawierzchni. Z tego powodu konieczne będzie zamknięcie zarówno łącznic wjazdowych, jak i zjazdowych, co może spowodować utrudnienia w dostępie do wybranych kierunków.

Całość prac jest elementem większego projektu, który zakłada kompleksową przebudowę 7-kilometrowego odcinka drogi krajowej nr 1 między Dąbrową Górniczą a Podwarpiem. Zakończenie tych prac przyniesie znaczącą poprawę w infrastrukturze drogowej, ale do tego czasu mieszkańcy muszą przygotować się na czasowe niedogodności. Ostatni etap prac, który nie obejmuje węzła Pogoria i wiąże się z przebudową wiaduktu na ulicy Armii Krajowej, ma trwać aż do końca 2024 roku.

Planowanie alternatywnych tras w najbliższych dniach może okazać się kluczowe, zwłaszcza dla tych, którzy codziennie korzystają z tych tras. Zaleca się dodatkowy czas na dojazd oraz śledzenie na bieżąco informacji drogowych, aby uniknąć niespodzianek na drodze.


Urząd Miejski Dąbrowa Górnicza