Uwaga! Burze (komunikat RSO)

Ostatni wakacyjny weekend pełen muzyki, sportu i tańca w Dąbrowie Górniczej

Ostatni wakacyjny weekend pełen muzyki, sportu i tańca w Dąbrowie Górniczej

Piątkowy koncert, sobotnie spotkanie nad Pogorią i taneczna niedziela – końcówka wakacji przynosi kilka różnych pomysłów na spędzenie wolnego czasu. W Dąbrowie Górniczej będzie można wybrać między sportem na piasku, nauką reagowania w sytuacjach zagrożenia a muzyką pod gołym niebem. Część wydarzeń zaplanowano w Fabryce Pełnej Życia, inne odbędą się przy Pogorii III i w Parku Zielona.

  • Piątek zacznie się koncertem w Fabryce Pełnej Życia
  • Nad Pogorią połączą bezpieczeństwo, taniec i żeglarską muzykę
  • Park Zielona i Aquarium zamkną weekend muzyką

Piątek zacznie się koncertem w Fabryce Pełnej Życia

Muzyczny początek weekendu zaplanowano w Fabryce Pełnej Życia. W ramach Muzycznej Sceny Fabryki wystąpi YAMREE. Koncert rozpocznie się o godz. 19, a wydarzenie będzie okazją do spędzenia letniego wieczoru w strefie smaku.

W sobotę program przeniesie się przede wszystkim w okolice Pogorii III. Przez cały weekend, 22 i 23 sierpnia, w Parku Zielona potrwa turniej Beach Tennisu. Zawodnicy zmierzą się na piaszczystych boiskach Centrum Sportów Letnich i Wodnych.

Nad Pogorią połączą bezpieczeństwo, taniec i żeglarską muzykę

Sobotni dzień przy plaży nad Pogorią III rozpocznie Letnia Akademia Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej. Od godz. 10 przy molo Grupa Ratownictwa Medycznego OSP Dąbrowa Górnicza – Śródmieście będzie pokazywać, jak udzielać pierwszej pomocy, skompletować plecak ewakuacyjny oraz przygotować rodzinny plan bezpieczeństwa.

Po południu przy molo pojawią się uczestnicy Zumbo-Maratonu. Wydarzenie organizują Tanecznie Zakręcone Studio Tańca oraz Era Nowych Kobiet Zagłębie. Początek o godz. 17, zakończenie przewidziano około godz. 19. Wstęp jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich, a zajęcia poprowadzą Katarzyna Darowska i Monika Pinior.

O godz. 18 na terenie ośrodka Centrum Sportu i Rekreacji nad Pogorią III rozpocznie się IV edycja „Szant nad Pogorią”. Organizatorzy zapowiadają pieśni żeglarskie, szanty oraz folkowe brzmienia – zarówno utwory dobrze znane, jak i takie, z którymi publiczność może zetknąć się po raz pierwszy. W razie niepogody koncert zostanie przeniesiony do Fabryki Pełnej Życia.

Sobotni wieczór przyniesie jeszcze dwie propozycje muzyczne:

  • o godz. 20 w Fabryce Pełnej Życia, na Letniej Scenie Muzycznej, wystąpią DJ BLIK LIVE i Dominika Płonka;
  • o godz. 20 w klubie Aquarium w aquaparku Nemo rozpocznie się Abba Party, zaplanowane do późnych godzin nocnych, między godz. 20 a 2.

Dzięki temu osoby wybierające się nad Pogorię mogą połączyć udział w dziennych wydarzeniach z wieczornym koncertem albo taneczną imprezą. W przypadku „Szant nad Pogorią” warto uwzględnić także możliwość zmiany miejsca koncertu, jeśli warunki pogodowe nie pozwolą na wydarzenie plenerowe.

Park Zielona i Aquarium zamkną weekend muzyką

W niedzielę w Parku Zielona ponownie odbędzie się turniej Beach Tennisu. W tym samym miejscu zaplanowano koncert w ramach cyklu Akcja Lato 2026 / Parkowo Koncertowo. Przed publicznością wystąpi Miejska Orkiestra Dęta.

Na zakończenie weekendu klub Aquarium przygotuje Niedzielny Wieczorek Taneczny. To propozycja dla osób, które chcą spędzić ostatni wieczór sierpnia przy muzyce i tańcu.

Najważniejsze wydarzenia przedstawiają się następująco:

Piątek, 21 sierpnia

  • YAMREE – Muzyczna Scena Fabryki w Fabryce Pełnej Życia, godz. 19.

Sobota, 22 sierpnia

  • Beach Tennis – Park Zielona;
  • Letnia Akademia Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej – molo nad Pogorią III, godz. 10;
  • Zumbo-Maraton – molo nad Pogorią III, godz. 17;
  • „Szanty nad Pogorią” – okolice Pogorii III, godz. 18;
  • DJ BLIK LIVE i Dominika Płonka – Letnia Scena Muzyczna w Fabryce Pełnej Życia, godz. 20;
  • Abba Party – klub Aquarium, godz. 20–2.

Niedziela, 23 sierpnia

  • Beach Tennis – Park Zielona;
  • Parkowo Koncertowo z Miejską Orkiestrą Dętą – Park Zielona;
  • Niedzielny Wieczorek Taneczny – klub Aquarium.

na podstawie: Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej.

Treści na stronie są opracowywane z wykorzystaniem sztucznej inteligencji