„Skrzypek na dachu” w Dąbrowie Górniczej. Musical w Pałacu Kultury Zagłębia

Grafika promocyjna wydarzenia „Skrzypek na dachu” w Dąbrowie Górniczej. Musical w Pałacu Kultury Zagłębia

Do Dąbrowy Górniczej przyjedzie jeden z tych tytułów, które po prostu zna się od pierwszych taktów. „Skrzypek na dachu” to musical pełen emocji, muzyki na żywo i scen, które potrafią rozbawić, a chwilę później naprawdę wzruszyć. Jeśli lubisz spektakle z rozmachem i wyrazistą historią, to jest ten wieczór, na który warto się wybrać

Szczegóły wydarzenia „Skrzypka na dachu”

Kiedy?
8 listopada 2026 r. (niedziela), godz. 18:00–21:00

Gdzie?
Pałac Kultury Zagłębia, Dąbrowa Górnicza

Organizator:
Teatr Divadlo – Scena Polska

Bilety i wejściówki:
W udostępnionych informacjach nie podano ceny ani szczegółów sprzedaży biletów. Jeśli chcesz wybrać się na spektakl, warto sprawdzić dostępność wejściówek bezpośrednio u organizatora lub w systemie sprzedaży związanym z Pałacem Kultury Zagłębia.

Czego można się spodziewać?

To nie będzie kameralne, „małe” przedstawienie. Na scenie ma pojawić się ponad 30 aktorów, a do tego śpiew i balet na żywo – czyli duża, widowiskowa forma, która robi wrażenie już od pierwszych minut

„Skrzypek na dachu” od lat porusza widzów opowieścią o tradycji, rodzinie, miłości i zmianach, które potrafią wywrócić życie do góry nogami. W tej historii jest i humor, i ciepło, i sporo emocji, dlatego musical trafia zarówno do tych, którzy znają go od dawna, jak i do osób, które zobaczą go po raz pierwszy.

Dlaczego ten spektakl przyciąga publiczność?

Wśród największych atutów tego tytułu są oczywiście znane i lubiane piosenki, takie jak „Tradycja”, „Gdybym był bogaty”, „Pieśń szabasowa” czy „Anatewka”. To właśnie one sprawiają, że widzowie często wychodzą z teatru z melodiami w głowie jeszcze długo po zakończeniu przedstawienia

Produkcja Teatru Divadlo – Scena Polska została przygotowana z dużym rozmachem, a jej twórcy podkreślają, że publiczność może liczyć na dynamiczną scenę, mocne aktorstwo i klimat, który łączy rozrywkę z refleksją.

Link do wydarzenia na Facebooku