Biblioteka Dąbrowa Górnicza: Spotkaj teatr… Tuż za rogiem”!
5.07 godz. 18:00 - Teatr Falko Zaczarowany kapturek” Pogoria III
- Spektakl familijny. Czy znana bajka o Czerwonym Kapturku może jeszcze czymś zaskoczyć? Tak! Pod warunkiem, że jej wyczarowaniem zajmie się magik, sztukmistrz nad sztukmistrzami, który zaprosi nas do niezwykłego świata baśni i teatru jednocześnie. Pojawią się wilk, babcia, myśliwy, mama oraz Czerwony Kapturek, który jednak w niczym nie przypomina pomocnej dziewczynki znanej z opowieści Braci Grimm. Przedstawienie w formie tradycyjnego teatru pacynek, w którym aktor-magik zręcznie wciela się w każdą postać, błyskawicznie zmieniając lalki na dłoniach. Barwna scenografia przenosi widza w różne miejsca zdarzeń, zaś muzyka nasyca spektakl ciekawymi brzmieniami.
12.07 godz. 18:00 - Wędrowny Teatr Lalek Małe Mi Ali Baba” Park Hallera
- Spektakl aktorsko - lalkowy. Dwie siostry śnią jednocześnie ten sam sen. Ich sypialnia przeobraża się w dom Ali Baby, las, grotę Rozbójników, Czarodziejski Sezam. Zaskakujące zmiany scenografii, piękne lalki autorstwa Katarzyny Szpilkowskiej, wartka, pełna humoru akcja okraszona piosenkami i muzyką Artura Dwulita.
**19.07 godz. 19:00 -**Fabryka Kultury Pan Tadeusz muzycznie” - Park Zielona
- Do rodzinnego domu przyjeżdża ze szkół w Wilnie na wakacje młody Tadeusz. Okazuje się, że Soplicowo, majątek jego opiekuna Sędziego Soplicy, jest pełne gości, którzy zjechali tu, aby uczestniczyć w procesie o stary zamek, niegdyś własność bogatego magnata Stolnika Horeszki. Proces toczy się między ostatnim krewnym Horeszki, Hrabią i Sędzią Soplicą. Spektakl jest prezentacją poszczególnych fragmentów Pana Tadeusza, które zgrabnie opowiadają całość historii przedstawionej w epopei. Wybrane impresje sceniczne przedstawione są w wersji aktorskiej oraz muzycznej. Muzyka w spektaklu została skomponowana przez zespoły: Pozyton Sound z Gliwic oraz Music Mahal z Katowic.
26.07 godz. 18:00 - Teatr Kultureska Mapa marzeń” Osiedle Mydlice
- Interaktywny spektakl plenerowy poruszający zagadnienia z zakresu edukacji ekologicznej. Na zaśmieconej polance można znaleźć stare gazety, zgniecione puszki, papierki po cukierkach, plastikowe torby i… mapę skarbów! Takiego odkrycia dokonuje Osiołek Olek, który zachęcony napisem: Jeżeli skarby zostaną odnalezione, Wszystkie marzenia będą spełnione!”, wyrusza na poszukiwania! W wyprawie po marzenia” towarzyszą mu jego przyjaciele Mysia Gabrysia i Żabka Beatka. Każdy z nich ma już dość życia wśród zanieczyszczonej przyrody, której pragnie pomóc. Wszyscy wierzą, że u celu podróży czeka spełnienie ich najskrytszych marzeń.
Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.
W razie niesprzyjających warunków atmosferycznych spektakle zostaną przeniesione do Centrum Handlowego Pogoria.
Dołącz do naszego wydarzenia na Facebooku:KLIK !
Projekt Tuż za rogiem” jest dofinansowany ze środków Urzędu Miasta.
Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Górniczej, biblioteka-dg.pl/, biblioteka-dg.pl/aktualnosci/496-spotkaj-teatr-tuz-za-rogiem
Ostatnie Artykuły

Roboty chirurgiczne coraz bliżej sal operacyjnych w Dąbrowie Górniczej

Nowe mieszkania TBS przy Tysiąclecia. Rusza nabór z jasnymi progami

Pogorie pod opieką ratowników. Sezon startuje z jasnymi zasadami

Internet dla małej firmy – jakie parametry są kluczowe?

Czy szybka diagnoza zawsze ma znaczenie? Dlaczego czas reakcji wpływa na zdrowie

Pilot z pędzlem w dłoni - w Bibliotece Głównej szykuje się wyjątkowy wieczór

Seniorzy przejmą Park Hallera. W Dąbrowie szykuje się duże święto

Piknik w Dąbrowie Górniczej zamienił się w pokaz ratownictwa i zabawy

W MBP zajrzą za kulisy rejsu - spotkanie o życiu załogi statku wycieczkowego

Trzy spotkania i trzy różne światy. MBP szykuje czerwcowe wieczory

Rak piersi uderza najmocniej. Dąbrowa Górnicza na niepokojącej liście

Bezpłatne badania w Pogorii i rozmowy o zdrowiu w Dąbrowie Górniczej

Alek Rogoziński w Dąbrowie Górniczej - kryminał, który bawi do łez

Maja Chwalińska w półfinale Roland Garros. Dąbrowa Górnicza zorganizuje wielki telebim
Przydatne dane teleadresowe
- Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza "Przystań" w Dąbrowie Górniczej - kontakt, zadania i przyjęcie dziecka
- Muzeum Miejskie Sztygarka w Dąbrowie Górniczej - bilety, godziny, wystawy i Kopalnia Ćwiczebna
- Miejski Zakład Gospodarowania Odpadami w Dąbrowie Górniczej - kontakt, godziny, opłaty i punkty odbioru
- Parafia św. Antoniego z Padwy w Dąbrowie Górniczej - Centrum św. Maksymiliana w Harmężach
- Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza Nr 3 w Dąbrowie Górniczej - kontakt, zakres działania, skargi
- Stacja Pogotowia Ratunkowego w Dąbrowie Górniczej - adresy, telefony i punkty kontaktowe
