W Dąbrowie Górniczej nie sposób się nudzić! Zobaczcie co będzie się działo w najbliższy weekend w naszym mieście.

10 i 11 SIERPNIA, godz. 18:00 – W ZIELONĄ GRAMY
MIEJSCE: PARK ZIELONA

NOWI LUDZIE
Ciepły letni wiatr, delikatny szelest drzew i wygodne leżaki. Nic dziwnego, że cykl „W Zieloną gramy” w każdy weekend przyciąga licznych zainteresowanych do Parku Zielona. New People – tak nazywa się zespół, który wystąpi podczas sobotniej odsłony cyklu, 10 sierpnia o 18:00. W niedzielę natomiast przyjdzie czas na Miejską Orkiestrę Dętą.

New People to kolorowe muzyczne osobowości połączone miłością do pisania piosenek i śpiewania na wiele głosów. Razem tworzą harmonijną mieszankę popu, soft rocka lat 70. i disco. Za nimi m.in. występ na Spring Break Festival i debiutancka płyta. New People usłyszymy 10 sierpnia o 18:00 w Kręgu Tanecznym. Dzień później, 11 sierpnia o 18:00, na scenie przy fontannie wystąpi Miejska Orkiestra Dęta pod kierownictwem Ireneusza Dustera.

W przypadku złej pogody koncerty zostaną przeniesione do Pałacu Kultury Zagłębia. Wstęp na wszystkie wydarzenia cyklu „w Zieloną gramy” jest bezpłatny. Więcej informacji na stronie www.palac.art.pl.
—————————————-
10 SIERPNIA, godz. 21:00 – LETNIE KINO PLENEROWE
MIEJSCE: FABRYKA PEŁNA ŻYCIA

IMPREZA W FABRYCE
„Party” to czarna komedia, która w sobotę 10 sierpnia o 21:00 zostanie wyświetlona w ramach Letniego Kina Plenerowego. Cykl letnich seansów w plenerze organizowany jest przez Pałac Kultury Zagłębia oraz Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej.

Janet (Kristin Scott Thomas) organizuje domowe przyjęcie w gronie najbliższych, aby uczcić swój awans na ministrę zdrowia w brytyjskim rządzie. Wśród gości są sarkastyczna April (Patricia Clarkson) i jej mąż Gottfried (Bruno Ganz), zwolennik medycyny alternatywnej; para wyzwolonych lesbijek – Martha (Cherry Jones) oraz jej o kilkanaście lat młodsza partnerka Jinny (Emily Mortimer); dziwnie podenerwowany bankier Tom (Cillian Murphy), który zaczyna imprezę od wciągnięcia kreski kokainy w toalecie. Tymczasem mąż gospodyni, Bill (Timothy Spall), zdaje się kompletnie niezainteresowany całą sytuacją. Siedzi osowiały na środku salonu, bez słowa sączy wino i tylko od czasu do czasu puszcza ekscentryczną muzykę z płyty winylowej. Sytuacja robi się coraz bardziej napięta…

—————————————-

10 SIERPNIA, godz. 16:00-19:00 – STOWARZYSZENIE SPORTOWE EXTREME LIVE FOR RIDE
MIEJSCE: PARK ZIELONA (SKATEPARK)

W każdy wtorek (11:00-14:00) i w każdą sobotę (16:00-19:00) wakacji w Parku Zielona (skatepark) organizuje darmowe zajęcia z instruktorami jazdy na deskorolce, hulajnodze i rolkach. W planach również szkolenia, zabawy i konkursy z nagrodami.

—————————————-

10 -11 SIERPNIA, godz. 10:00 – FABRYKA UWAŻNOŚCI. RODZINNA JOGA W OGRODZIE.
MIEJSCE: FABRYKA PEŁNA ŻYCIA

Coś dla duszy i ciała, coś dla (naj)młodszych i starszych. To zajęcia z jogi i twórcze warsztaty na świeżym powietrzu. Fabryka uważności to przestrzeń i czas zatrzymania, oddechu, bycia tu i teraz, razem.. bo zdrowe, proste życie w zgodzie z naturą i ze sobą nie jest trudne, ani kosztowne a duże zmiany można wprowadzać małymi krokami. 10 sierpnia będą prowadzone także warsztaty pt: „Firankowe i lniane woreczki na żywność (szycie ręczne i maszynowe)” gdzie będzie można wykonać taki oto woreczek wielokrotnego użytku.
—————————————-
11 SIERPNIA, godz. 7:00 – Joga na molo (Pogoria III)

Stowarzyszenie Civitas w ramach Letniej Akademii Aktywności organizuje zajęcia jogi na dąbrowskim molo. Na zajęcia obowiązują zapisy pod numerem telefonu 600 167 356, obowiązuje własna mata.

—————————————-

11 SIERPNIA, godz. 9:00 – 22:00 – NOC SPADAJĄCYCH GWIAZD (Pogoria III)

Razem do gwiazd z Akademią WSB! Nieziemska zabawa gwarantowana. Wydarzenie rozpocznie się od obserwacji słońca. Budowana będzie Międzypokoleniową Rakietę Kosmiczną oraz będzie też lekka rywalizacja w mini zawodach. Dla wszystkich przygotowane będą upominki. Wieczorem, przy zaciemnionej plaży, wspólnie będzie można obserwować niebo i poszukiwać spadających gwiazd.

PROGRAM WYDARZENIA:

9.00 – 13.00 – Podziel się kroplą krwi – oddaj swoją krew w mobilnym punkcie poboru krwi na parkingu przy Pogorii III
15.00 – oficjalne rozpoczęcie imprezy – strefa chillout w namiocie rozstawionym na plaży przy molo (malowanie twarzy, bański mydlane, tatuaże)
15.15 – 18.15 – obserwacje Słońca z Obserwatorium Astronomicznym (SP nr 16 z oddziałami przedszkolnymi im. Związku Orła Białego, ul. Konopnickiej 56) – Dariusz W. Nelle
15.30 – zajęcia taneczne
16.00 – 17.00 – Międzypokoleniowy lot w kosmos – wspólne budowanie rakiety
16.30 – 16.30 – Międzypokoleniowe bingo
16.30 – 17.30 – Nordic walking dla seniorów
17.30 – 18.30 – KARAOKE – wspólne śpiewanie juniora i seniora
18.30 – 20.00 – dyskoteka z DJem na plaży
20.00 – 21.00 – pokaz naukowy połączony z prezentacją gwiazd i galaktyk Obserwatorium Astronomiczne – Dariusz W. Nelle
20.30 – wyłączenie oświetlenia molo
21.00 – 22.00 – obserwacje nieba i roju Perseidy
22.00 – oficjalne zakończenie pikniku

 


1000 Znaków do wykorzystania