Wynajęcie auta – jak to wygląda

Wynajmowanie samochodu staje się coraz bardziej popularne na całym świecie. Głównie korzystają z tego turyści, którzy nie chcą sobie zawracać głowę rozkładami jazdy i upewnianiem się, że wsiedli w dobry autobus. Jest to bardzo pożyteczna usługa, która obniża ilość stresu w czasie naszego urlopu. Może zaoszczędzić także czas oraz dać możliwość zwiedzenia atrakcji, których normalnie byśmy nie dali rady zwiedzić. Sama często korzysta z tej opcji, ponieważ lubię zwiedzać nie tylko typowo turystyczne atrakcje, ale także atrakcje, o których mało kto wie i jest do nich ciężki dojazd zapewniony przez kraj czy miasto. Jeżeli będziecie w Trójmieście, to polecam wypożyczalnię https://comfortcar.pl/wypozyczalnia-samochodow-trojmiasto/. Nie pobierają oni żadnej kaucji, nie mają limitu kilometrów i mają foteliki dziecięce dla was.

Kierowca – wiek i dokumenty

Aby wynająć samochód kierowca musi mieć skończone 21 lat oraz 1 rok doświadczenia. Tak jest w większości wypożyczalni. Niektóre mają ostrzejsze kryterium wieku i wynajmują dopiero, gdy ktoś skończy 25 lat. Jeszcze inne pobierają dodatkową opłatę za kierowcę pomiędzy 21 a 25 rokiem życia. Zatem jeśli jest taka możliwość, to wybierzcie wśród siebie kierowcę bardziej doświadczonego i starszego. W związku z polskim prawem kierowca musi posiadać prawo jazdy oraz dowód osobisty. Prawo jazdy potwierdza wasze uprawnienia do prowadzenia pojazdów, a dowód osobisty tożsamość i dane.

Płatności

Płatności dokonujemy poprzez kartę płatniczą. We wszystkich wypożyczalniach przyjmą kartę kredytową. W tylko niektórych przyjmą kartę debetową. Jest to pewne zabezpieczenie dla tych firm, także przed dokonaniem rezerwacji, upewnijcie się, że wasza karta zostanie zaakceptowana. W niektórych miejscach możesz zapłacić przez internet co znacznie skraca formalności na miejscu przy odbiorze.

Ubezpieczenie

Każda wypożyczalnia posiada swoje własne ubezpieczenie, które zwykle jest już wliczone w cenę wynajmu. Czasami można rozszerzyć podstawowe ubezpieczenie za dodatkowe pieniądze. Warto pamiętać, że wypożyczalnie nie są powiązane z firmami ubezpieczeniowymi, więc formalności wyglądają trochę inaczej. W przypadku, gdy będziecie potrzebowali samochodu zastępczego, to pamiętajcie, że możecie ubiegać się o Samochód zastępczy z oc HDI. Oprócz tego sprawdzajcie ile wkładu własnego obejmują warunki ubezpieczenia. Im niższy wkład własny tym lepiej, bo naprawy na koszt wypożyczalni będą wykonywane tylko powyżej tej kwoty. W ramach tej kwoty to wy będziecie obciążeni kosztami.

Mały druczek

Czasami w umowach i regulaminach regulaminy coś chcą ukryć i tak też bywa w tym przypadku. Może być to na przykład kaucja, która jest pobierana przed wynajmem i zwracana po kilku tygodniach (nikt nie lubi zamrożonych pieniędzy na kilka tygodni). Inny przykład to limit kilometrów. Niektóre wypożyczalnie mają nałożony limit na ilość przejechanych kilometrów. Czasami tylko trzeba zgłosić chęć przejechania większej ilości kilometrów, a w innych jest kara za każdy dodatkowy kilometr. Warto czytać regulamin przed podpisaniem umowy.