Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Dąbrowa Górnicza

Wybór materacy do spania w Dąbrowie Górniczej - jaki będzie najlepszy?

Czy wiesz, że dorosły człowiek średnio śpi przez 33% życia? Nic więc dziwnego, że tak istotne jest podłoże, na którym śpimy. Musi być wygodne i korzystnie wpływać na nasze zdrowie. Jaki materac w Dąbrowie Górniczej wybrać, aby nasz sen był zdrowy i efektywny? Spieszymy z odpowiedzią!

Najlepsi producenci

Materac przede wszystkim powinien być wysokiej jakości, wykonany z bezpiecznych i trwałych materiałów. Dokonując wyboru postaw na produkty od najlepszych producentów. Jednym z nich jest marka Hilding, której materace Hilding są wytwarzane zgodnie z obowiązującymi przepisami dotyczącymi ochrony środowiska oraz posiadają certyfikat Oeko-Tex® który zyskują materace, do których produkcji zostały użyte materiały wolne od szkodliwych substancji mających negatywny wpływ na zdrowie. Wybierając świadomie markę wymarzonego materaca, będziemy mieć pewność, że dany egzemplarz posiada odpowiednie certyfikaty oraz, że jest najwyższej jakości. Nie wiesz gdzie szukać? Zwróć uwagę na materace Dąbrowa Górnicza! Szukaj w każdym zakątku Polski. Chcąc znaleźć idealny materac w Płocku zwróć uwagę na materace Płock.

kluczowe cechy materaca

Kluczowe cechy materaca

Wybór twardości materaca to podstawa przy dokonywaniu zakupu. Zbyt miękki materac powoduje przesadne jego wygięcie, natomiast zbyt twardy nie zapewnia odpowiedniego podparcia. Zerknijmy na skalę wraz z oznaczeniami stopnia twardości materacy. Stopień twardości materacy oznacza się literą H oraz cyfrą od 1 do 4, gdzie 1 oznacza materac miękki, przeznaczony dla osób do 60 kg, natomiast H4 określa materac twardy, dla osób powyżej 100 kg. Wymiary materaca, zależą od potrzeb osoby użytkującej. Te zaś bezpośrednio wynikają z jej wzrostu oraz wagi. Uważa się, że długość materaca powinna wynosić o około 20 cm więcej od wzrostu jego posiadacza. Standardowe materace mają więc długość 200 cm. Oferta marki Hilding jest bogata w materace o różnych wymiarach.

Sprężynowy czy piankowy?

Chcesz dowiedzieć się jakie korzyści dla zdrowia naszego kręgosłupa przynosi spanie na odpowiednim podłożu? Koniecznie wejdź na zdrowykregoslup.pl. Materace sprężynowe mogą być synonimem nowoczesności! Dawniej do materacy sprężynowych należały wyłącznie tradycyjne materace bonellowe, których budowa opiera się o sprężyny w kształcie klepsydry połączone sztywnym drutem. Tego rodzaju materace charakteryzuje elastyczność powierzchniowa, co nie sprzyja komfortowi ich użytkowania. W miejscu modeli bonellowych pojawiają się nowoczesne modele kieszeniowe oraz multipocket. To fantastyczne warianty, spośród których każdy znajdzie coś dla siebie. Mieszkańcy Dąbrowy Górniczej oraz całej Polski mogą wybierać spośród stopni twardości, wymiarów i charakterystyk wspomnianych rodzajów materacy sprężynowych, które cechuje elastyczność punktowa wpływająca na doskonałą stabilizację kręgosłupa.

Materace piankowe będą doskonałym wyborem dla par, bowiem ich struktura zapobiega odczuwaniu ruchu partnera śpiącego obok. Oprócz tego, ze względu na wspomniany wysoki poziom higieny, materace piankowe polecane są alergikom, ze względu na fakt, że tworzywo z którego zostały wykonane jest nieprzyjemnym środowiskiem dla roztoczy. Warto także wspomnieć o jednej cech materacy piankowych, czyniącej je wyjątkowo praktycznymi - są wyjątkowo lekkie w porównaniu do innych rodzajów materacy. Sprawdzą się więc także wszystkim tym, którzy nie lubią na długo zagrzewać miejsca, lub często zmieniają układ sypialni.