Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Dąbrowa Górnicza

Do 9 kwietnia można zgłaszać opinie i uwagi dotyczące urządzenia plant im. hm. Piotrowskiego. Posłużą do przygotowania projektu zagospodarowania tego obszaru.

31 marca odbyły się warsztaty on-line w ramach drugiej części konsultacji projektu „Rodzinne Planty”. W trakcie spotkania omówiona została pierwsza – diagnostyczna część konsultacji społecznych, których celem było zdefiniowanie potrzeb mieszkańców i ocena obecnego sposobu funkcjonowania tego obszaru. Zaprezentowano też wstępną koncepcję zagospodarowania terenu.

Mieszkańcy, którzy nie uczestniczyli w środowym warsztacie, mogą zobaczyć nagranie ze spotkania – Link do nagrania

Do 9 kwietnia można przekazywać swoje uwagi i opinie, dotyczące propozycji zagospodarowania plant. Zgłoszenia przyjmowane są telefonicznie – 724 691 444, a także mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Projekt „Rodzinne Planty” został wybrany w ramach zeszłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Zakłada renowację Plant im. Harcmistrza Stefana Piotrowskiego – pomiędzy ul. Kopernika a ul. Poniatowskiego oraz pomiędzy ul. Korczaka i Przemysłową. Modernizacja ma objąć remont istniejących alejek wraz z montażem elementów małej architektury oraz nasadzeniem roślinności. Pierwszym etapem realizacji zadania są konsultacje z mieszkańcami, w trakcie których wypracowywany jest szczegółowy projekt zagospodarowania tego terenu. Na jego podstawie przepracowane zostaną prace.

Głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego w Dąbrowie Górniczej trwało na przełomie września i października 2020 r. Na liście znalazły się 22 propozycje, dotyczące zarówno inwestycji i remontów, jak również wydarzeń edukacyjnych i kulturalnych. Pula środków na ich wykonanie wynosiła 4,1 mln zł. W głosowaniu wzięły udział 6824 osoby. Zwyciężył projekt „Rodzinne Planty”, przygotowany przez Magdalenę Wąsik i Kamila Kiernożyckiego. Koszt jego realizacji opiewa na pełną kwotę przeznaczoną na budżet obywatelski, dlatego tylko on spośród wszystkich zostanie zrealizowany.

fot. Paweł Mieszczanek/DRONeM Inny Punkt Widzenia