Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Dąbrowa Górnicza

Dąbrowa Górnicza razem z innymi miastami Śląsko-Zagłębiowskiej Metropolii przystąpiła do organizacji XIV edycji Metropolitalnego Święta Rodziny, któremu w tym roku towarzyszy myśl „Rodzinny dom – bezpieczna przystań”. Idea organizacji wspólnego wydarzenia, promującego wartości życia rodzinnego, dzięki wsparciu Metropolity Katowickiego, Arcybiskupa Wiktora Skworca i Biskupa Gliwickiego Jana Kopca, jednoczy samorządy śląskich i zagłębiowskich miast, organizacje i stowarzyszenia społeczne.

Zapraszamy do wzięcia udziału w wydarzeniach XIV edycji Metropolitalnego Święta Rodziny, która w Dąbrowie Górniczej rozpocznie się 16 maja 2021r., tj. tydzień wcześniej niż w innych miastach Śląska i Zagłębia.

Program MŚR w Dąbrowie Górniczej:

16 maja, godz. 19.00
Parafia św. Antoniego z Padwy
Koncert pieśni religijnych o charakterze maryjnym w wykonaniu chóru Angelus i scholi młodzieżowej, w programie przewidziano Drogę Światła. Integracja rodzin i wspólnot.

22 maja – 6 czerwca
Miejska Biblioteka Publiczna
„Rodzina to jest siła!”. Do wspólnej zabawy zaprasza się wszystkich miłośników twórczych wyzwań i wspólnego spędzania czasu. Wydarzenie będzie obejmowało: rodzinny konkurs plastyczny pn. „Rodzina to jest siła!”, który będzie polegał na zilustrowaniu dowolną techniką hasła akcji zarówno przez dziecko, jak i rodzica; happening połączony z czytaniem performatywnym, podczas którego będzie świętowany Dzień Dziecka oraz akcję czytelniczą pn. „Zaproś mnie do swego domu!”, w trakcie której będzie można odnaleźć w różnych miejscach miasta (np. Pogoria III, Park Zielona, ul. 3-go Maja) pozostawione na ławkach książki.

22 maja, godz. 11.00 – 14.00
Stowarzyszenie Ziemia i My Centrum Edukacji Ekologicznej
Ogród sensoryczny przy Centrum Aktywności Obywatelskiej, Dąbrowa Górnicza ul. Sienkiewicza 6a.
W otoczeniu kwitnących roślin stowarzyszenie zaprasza do wspólnego wykonywania biżuterii ze starych rzeczy, malowania klocków drewnianych, skakania po maxi planszy. Wykonane elementy uczestnicy zabierają z sobą. Wszystkie potrzebne materiały zapewnia stowarzyszenie.

26 maja 2021 r. godz. 12.00
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej
Rodzina najlepszą inwestycją – prezentacja wideo (online na portalu społecznościowym Fb MOPS).
Promowanie idei życia w rodzinie m.in. poprzez ukazanie korzyści płynących z udziału w warsztatach p.n. „Szkoła rodzica” organizowanych w Klubie Integracji Społecznej oraz doświadczeń z realizacji zadań rodzinnej pieczy zastępczej.

29 maja godz. 10.00-13.00
Stowarzyszenie Ziemia i My Centrum Edukacji Ekologicznej
Park Zielona (obok kręgu tanecznego), „Ciepło-zimno – przyrodnicze poszukiwania”
Stowarzyszenie proponuje rodzinom wspólną zabawę w detektywa – przyrodnika. W punkcie obok kręgu tanecznego będzie można wylosować zestaw zadań do wykonania. Będą to proste zadania nie wymagające specjalistycznej wiedzy, a tylko wyobraźni i spostrzegawczości. Dla uczestników przewiduje się drobne upominki.

31 maja 2021 r godz. 16.30
Bazylika Matki Bożej Anielskiej
Otwarty konkurs „Wielcy ludzie Kościoła w XIX i XX w obecni w Bazylice Matki Bożej Anielskiej w Dąbrowie Górniczej”, organizowany przez Parafialny Oddział Akcji Katolickiej. Jego celem jest poznanie historii „ małej ojczyzny” miejsca w którym mieszkamy, żyjemy i tworzymy wspólnotę na wzór rodziny, przez poznanie jej dziejów i ważniejszych wydarzeń. Zwrócenie uwagi na wydarzenia rodzinne i ich znaczenie dla następnych pokoleń.

06 czerwca 2021r.10.00-16.00
Ochotnicza Straż Pożarna w Łośniu
Parking przy Pogorii III, ul. Malinowe Górki -„Każdy może być ratownikiem” praktyczny pokaz czynności – co należy, a czego nie można robić w niebezpiecznej sytuacji, jak należy się zachować w razie pożaru lub innego zagrożenia. Szkolenie i ćwiczenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Praktyczny pokaz ratownictwa technicznego.

Plakat wydarzenia