Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Dąbrowa Górnicza

Materace Dąbrowa Górnicza - na co zwrócić uwagę przy dobieraniu materaca?

Kupno odpowiedniego materaca to zawsze duże wyzwanie. Musi być on odpowiednio dobrany do naszych prywatnych preferencji czy danych wymiarów łóżka. Materace dostępne w Gdyni to również wiele różnych rozwiązań. Który materac będzie dla nas odpowiedni? Jaki rozmiar będzie komfortowy w przypadku pary? Odpowiadamy.

Materace Dąbrowa Górnicza - jaki wybrać?

Materace w dużych miastach takich jak Dąbrow Górnicza mają różne wymiary. W przypadku łóżka jednoosobowego odpowiednim rozwiązaniem będzie materac o wymiarze 80x200. Kolejne z nich są większe zazwyczaj o 20 cm, natomiast jeden z dostępnych większych wymiarów to materac piankowy 160x200. Stąd też coś idealnego dla siebie znajdą zarówno single, jak i pary. Przede wszystkim ze względu na dostępną przestrzeń do spania, ważny rozmiar. To pozwala na zachowanie naprawdę komfortowych warunków niezależnie od tego, jak zazwyczaj zachowujemy się w nocy. Znajdą się wśród nas zarówno osoby śpiące dość spokojne, jak i również te, które wykonują zdecydowanie wiele ruchów podczas snu. Ci drudzy z pewnością docenią większe wymiary materaca i komfort, jaki oferuje.

Materace Dąbrowa Górnicza - jaki wybrać?

Jaki materac dla singla, a jaki dla pary?

Oczywiście podczas wyboru odpowiednich wymiarów materaca należy kierować się rozmiarem łóżka, chyba że dopiero zastanawiamy się nad jego wyborem. Jeśli dopiero rozglądasz się za odpowiednim, warto rozważyć rozmiar 80x200 dla jednej osoby śpiącej i analogicznie 16x200 dla pary, choć o wiele bardziej komfortowy będzie rozmiar 200x200. To świetne rozwiązanie, gdy potrzebujecie zdecydowanie dużo miejsca. Im większa powierzchnia materaca, tym bardziej komfortowy będzie nasz sen. Warto jednak zwrócić uwagę przede wszystkim na swoje prywatne preferencje odnośnie użytkowania oraz posiadanego przez nas łóżka. Niewielu bowiem zdaje sobie sprawę, że poszczególne modele materacy mogą sprawdzić się lepiej lub gorzej w zależności od posiadanego stelażu łóżka. Im bardziej twarde i mało elastyczne, tym twardszy powinien być nasz materac.

Materac miękki czy twardy? Jaki będzie odpowiedni?

Kupując materac do naszego wymarzonego łóżka, warto zadbać o odpowiedni stopień jego twardości. Miękki materac piankowy będzie odpowiedni w przypadku osób niemających problemów z kręgosłupem oraz o dość szczupłej budowie ciała, ponieważ będzie miał tendencje do zapadania się i odgniatania w miejscu nacisku, co może spowodować znaczne problemy z prawidłowym relaksem podczas snu. Osoby skarżące się na bóle kręgosłupa lub te o wyższej wadze doskonale zrelaksują się na materacu twardym.

Materace kwalifikowane są pod tym względem zgodnie z odpowiednimi oznaczeniami. Są one kolejno ponumerowane w zależności od stopnia twardości. Im wyższa cyfra, tym jest on bardziej twardy. Dodatkowo oznaczeniom tym towarzyszą odpowiednie wskazania dla wagi użytkowników. Są to więc materace:

  • H1 - miękkie, maksymalnie 60 kg.
  • H2 - średnio miękkie, maksymalnie 80 kg.
  • H3 - twardy, maksymalnie do 100 kg
  • H4 - bardzo twardy, powyżej 100 kg.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Gdy już odnajdziemy idealny dla nas model materaca, który w pełni zaspokoi nasze wszelkie oczekiwania, warto zapoznać się z zaleceniami jego producenta tak, aby móc o niego jak najlepiej zadbać. Dzięki temu będziemy mogli się nim cieszyć przez naprawdę długie lata. Dlatego też tak ważne jest wybranie produktów od sprawdzonych producentów, którzy zagwarantują nam zdrowy i bezpieczny sen niezależnie od okoliczności.