Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Dąbrowa Górnicza

Dąbrowscy policjanci przed wyjazdami na wypoczynek sprawdzają stan techniczny autokarów oraz trzeźwość ich kierowców. Wszyscy zainteresowani wyrażający chęć przeprowadzenia takiej kontroli powinni zgłosić to funkcjonariuszom kilka dni przed podróżą.

Prosimy organizatorów wypoczynku dla dzieci i dorosłych o odpowiednio wcześniejsze informowanie z co najmniej kilku dniowym wyprzedzeniem o konieczności podjęcia czynności kontrolnych autokarów. Wcześniejsza informacja o kontroli autokarów pozwoli na odpowiednie zaplanowanie służby dla policjantów, co usprawni wykonanie tych czynności. Sprawdzenia pojazdów w uzasadnionych przypadkach będą również wykonywane na trasie ich przejazdu.

Autokary kontrolowane są na prośbę organizatora. Miejsce kontroli autobusów to parking byłego sklepu AUCHAN Dąbrowa Górnicza ul. Katowicka 1.

W związku z powyższym prosimy o kierowanie pojazdów na przedmiotowy parking oraz informowanie Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej o zaplanowanym terminie kontroli telefonicznie pod numerem 47 85 222 90, faksem na numer telefonu 47 85 222 44 lub drogą mailową na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. W przypadku, gdy na miejscu nie pojawi się patrol ruchu drogowego proszę kontaktować się dyżurnym Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej pod nr telefonu stacjonarnego 47 85 222 55 lub w uzasadnionych przypadkach za pośrednictwem telefonów alarmowych 997 lub 112. Zwracamy się do organizatorów z prośbą o wcześniejsze zgłaszanie kontroli autokarów. Najlepiej aby taka informacja dotarła do Policji przynajmniej 7 dni przed planowanym wyjazdem.

Prośby o kontrole autokarów można kierować również do Inspekcji Transportu Drogowego na nr tel. 32 4288 153