Dlaczego warto stosować opony zimowe

Niewiedza można nas skoro kosztować w przypadku kiedy chodzi o nasze życie. Nawet jeżeli mamy nowoczesny samochód posiadający wiele funkcji, które mogą okazać się przydatne podczas wpadnięcia w niekontrolowany poślizg podczas jazdy to jednak nie będą w stanie nas w pełni ochronić. Dlaczego? Powód jest bardzo prosty, ponieważ największy wpływ na utrzymanie stabilności jazdy na drodze mają opony pojazdu. To właśnie za ich sprawą nasz samochód posiada odpowiednią przyczepność do powierzchni drogi. Dlatego tak ważne jest aby systematycznie wymieniać opony w samochodzie.

Dlaczego właśnie opony na zimę?

Opony przeznaczone do jazdy w trudnych warunkach pogodowych bądź też w ujemnych temperaturach powinny być stosowane z pełną świadomością. Ze względu że kilku producentów oferuje ciekawe modele takich opon warto odwiedzić https://noweopony.pl/opony/barum, w których znajdziemy wszystkie niezbędne informacje. Aby zrozumieć dlaczego są tak doskonałe wystarczy zerknąć na ich plusy. Po pierwsze opony te wyróżniają się bardzo dobrą przyczepnością na zimnych drogach ale także na mokrych, suchych, oblodzonych czy zaśnieżonych powierzchniach, które wbrew pozorom mogą nie być takie bezpieczne. Po drugie są wyposażone w specjalne bieżniki ze specyficznymi rowkami, to właśnie te rowki sprawiają że przykładowo śnieg wchodzi w wolne przestrzenie w bieżniku tym samym sprawiając że samochód otrzymuje większą przyczepność do powierzchni. Dla porównania opony na sezony letnie nie posiadają tak rozbudowanych bieżników co sprawia że podczas mrozów i śnieżyc nie będą przydatne, co więcej mogą znacząco przyczynić się do utraty sterowności nad pojazdem.

Ponad to wytwarzane są ze specjalnej mieszanki w której głównie znajdziemy kauczuk naturalny. Taki skład pozwala na zachowanie odpowiedniej giętkości oponom w czasie gdy panują zerowe bądź minusowe temperatury, jest to kluczowe gdyż opona musi być odpowiednio giętka aby czepiać się podłoża. Nieubłaganie zbliża się sezon zimowy a więc lepiej wcześniej zaopatrzyć się w tego typu opony. Najlepszym wyborem będą odwiedziny oraz przegląd ciekawych ofert jakie przygotował dla nas https://noweopony.pl/opony/zimowe. Warto pamiętać nie tylko o własnym zdrowiu i bezpieczeństwie lecz również o bezpieczeństwie innych uczestników ruchu, wyjeżdżając w trasę nigdy nie możemy być pewni, w każdym momencie może wydarzyć się niespodziewana sytuacja przestrzegają eksperci.

Czy opony są bez wad?

Niestety w parze z plusami idą również minusy. Dlatego warto powiedzieć sobie o pewnych minusach, po pierwsze posiadanie kompletu opon na lato i zimę nie należy do najtańszych co jest główną przyczyną która zniechęca kierowców do praktykowania takich nawyków. Kolejnym minusem jest to że opony śnieżne w żadnym wypadku nie będą się sprawdzać w wysokich dodatnich temperaturach i odwrotnie. Lepiej pamiętać o tym i być świadomym że takie opony w lecie nie będą skuteczne przy hamowaniu czy na mokrej powierzchni. Według statystyk nie każdy kierowca praktykuje takie zachowanie, najnowsze dane ujawniają że osoby mieszkające w klimatach górskich i około-górskich częściej stosują się do zaleceń ekspertów. Czy wady te powinny górować nad plusami? Zdecydowanie nie powinno tak być, zalety jakie proponują opony śnieżne są ważnym elementem podczas kierowania pojazdem w sezonie zimowych. Wtedy nasz pojazd jest szczególnie narażony na różnego rodzaju poślizgi podczas jazdy.