Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Dąbrowa Górnicza

Drukuj

Sprawdźcie weekendowy rozkład jazdy! Czekają nas liczne sportowe i kulturalne wydarzenia.

Piątek 10.09

Metal Attack – koncert Dragon, Destroyers, Faust
Klub ROCK OUT
godz. 18.00

Sobota 11.09

Industriada
Muzeum Sztygarka godz. 9.00
Industriada to coroczne święto i główne wydarzenie promujące Szlak Zabytków Techniki Województwa Śląskiego. Jest to największy jednodniowy festiwal kultury dziedzictwa poprzemysłowego w Europie Środkowo-Wschodniej. W trakcie Industriady promuje się kulturę industrialną jako wyróżniający atrybut regionu i atrakcyjną ofertę spędzania czasu wolnego.

Mistrzostwa Świata FIM HERO Challenge
Fabryka Pełna Życia godz. 10.00
HERO Challenge to wyzwanie dla zawodników preferujących różnorodne style i techniki jazdy, w którym będą musieli wykazać się wszechstronnymi umiejętnościami. Dla widzów zapowiada to spore emocje i niezapomniane wrażenia.

Babie Lato
Fabryka Pełna Życia godz. 12.30
Babie Lato to warsztaty wokalne śpiewu białego (typowego dla muzyki ludowej), śpiewu kolektywnego z towarzyszeniem prostych instrumentów perkusyjnych (bębnów, dzwonków, grzechotek), warsztaty tańca intuicyjnego i tańców w kręgu, warsztaty tradycyjnego motania motanek – lalek słowiańskich połączone z kręgiem opowieści o magii i mocy tych lalek.

Niedziela 12.09

Mistrzostwa Świata FIM HERO Challenge
Fabryka Pełna Życia godz. 9.00
HERO Challenge to wyzwanie dla zawodników preferujących różnorodne style i techniki jazdy, w którym będą musieli wykazać się wszechstronnymi umiejętnościami. Dla widzów zapowiada to spore emocje i niezapomniane wrażenia.

13 Półmaraton Dąbrowski
CSLiW Pogoria III godz. 10.00
W 2021 r. Półmaraton Dąbrowski będzie miał swoją trzynastą odsłonę. Tegoroczną nowością jest zmieniona trasa, która tym razem poprowadzi wokół Pogorii III i IV. Biegacze 21 km dystans pokonywać będą po asfalcie i leśnych ścieżkach.

Niedzielne Poranki Teatralne – Pchła Szachrajka
PKZ Domu Kultury Ząbkowice godz. 10.30
Przedstawienie jest adaptacją jednej z najzabawniejszych bajek jakie napisał Jan Brzechwa. Pchła Szachrajka to kolorowe widowisko dla najmłodszych widzów (od lat 3.), w czasie którego dzieci odbędą wspaniałą podróż z małą, krnąbrną i bardzo psotną Pchełką. Pomysłowa scenografia przenosi widzów do kolejnych miejsc, odwiedzanych przez bohaterkę bajki.

XX Festyn Rodzinny „Mama, Tata i Ja”
Filia Nr 8 Biblioteki Miejskiej godz. 13.00

Przypominamy, że przez cały weekend można zobaczyć multimedialną wystawę historyczną „Atlas Pamięci” w godzinach 15.00 – 20.00 w piątek oraz 10.00 – 18.00 w sobotę i niedzielę.