Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Dąbrowa Górnicza

Drukuj

W niedzielę w Dąbrowie kolejne starcie spod znaku Energa Basket Ligi. W hali „Centrum” MKS zmierzy się z wiceliderem, Czarnymi Słupsk.

W niedzielę, 7 listopada, w meczu 10.kolejki ekstraklasy MKS Dąbrowa Górnicza stanie do walki z Czarnymi Słupsk. Początek meczu w hali „Centrum” o godz.15.30. Bilety, w cenie 15-30 zł, dostępne na stronie www.mksdabrowa.pl W dniu meczu w kasach hali wejściówki każdej kategorii będą droższe o 5 zł.

MKS wraca do siebie po trzech spotkaniach wyjazdowych. Ostatnie ligowe starcie w dąbrowskiej hali miało miejsce 9 października. Wówczas gospodarze przegrali z mistrzami Polski, Stalą Ostrów Wielkopolski. Najbliższy pojedynek również będzie z rywalem z „wyższej półki”. Słupszczanie to rewelacja tegorocznych rozgrywek. Po długiej rozłące z najwyższą klasą rozgrywkową, w tym sezonie z impetem powrócili do ekstraklasy. Mogą pochwalić się bilansem 7 zwycięstw i 2 porażek, co daje im drugą lokatę w tabeli. Inaczej sytuacja wygląda z dąbrowianami, którym gra na razie się nie układa. Przegrali 7 z 9 spotkań i zajmują drugie miejsce, ale od końca. W poprzedniej kolejce Czarni przegrali z Kingiem Szczecin, a MKS był bliski sprawienia niespodzianki i pokonania przodującego w lidze Anwilu Włocławek. Dla ekipy ze Słupska niedzielny mecz to okazja, żeby ugruntować swoją wysoką pozycję w lidze. Dąbrowianie z pewnością spróbują przełamać złą passę i w końcu odnotować kolejną wygraną w lidze. Jak zatem przebiegnie konfrontacja zespołów z przeciwległych biegunów? Przekonać można się w niedzielę w hali „Centrum”. Emocji i dobrej gry nie powinno zabraknąć.