Komu zlecić prace wysokościowe na Śląsku? Lista śląskich firm alpinistycznych

Prace wysokościowe to wszystkie działania, jakie robione są na różnego rodzaju podwyższeniach. Gdy niemożliwe jest skorzystanie z drabin, podestów, podnośników czy rusztowań, wówczas wykonywane są usługi alpinistyczne przeprowadzane w dostępie linowym. Komu zlecić prace wysokościowe na Śląsku? Które firmy alpinistyczne w nich pomogą?

Prace wysokościowe w dostępie linowym – SteigerTeam

Prace alpinistyczne najczęściej zlecane są w dużych miastach – to w nich dominuje wysoka zabudowa, w tym nowoczesne biurowce, ale i inne konstrukcje, które mogą wymagać specjalistycznego podejścia podczas prac konserwacyjnych, czy montażowych. Nie inaczej jest w stolicy Górnego Śląska. Specjalistyczne prace wysokościowe w Katowicach i okolicach wykonuje SteigerTeam.pl, czyli firma, której pracownicy to zarówno doświadczeni technicy dostępu liniowego, jak i operatorzy podestów ruchomych. To sprawia, że ich oferta jest kompleksowa. Są w stanie przeprowadzić pełen zakres prac od ziemi wysoko wzwyż. W przypadku SteigerTeam wszystkie zadania prowadzone na wysokościach wykonywane są na najwyższym poziomie bezpieczeństwa, a więc zgodnie z wymogami systemów pracy w dostępie linowym oraz z wykorzystaniem podestów ruchomych

Camaro – prace wysokościowe, techniki alpinistyczne

Camaro Group to również firma z Katowic. Działa od 2008 roku zdobywając doświadczenie w pracach wysokościowych z użyciem technik alpinistycznych, a od 2010 roku tworzy grupę świadczącą kompleksową obsługę branży wysokościowej. W jej skład wchodzi Camaro dla przemysłu z ofertą skierowaną dla tego typu przedsiębiorstw, Camaro dla reklamy oferujące montaż reklamy zewnętrznej, Camaro dla nieruchomości, a więc dla spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych, biurowców, centrów handlowych, ale i prywatnych posesji – świadcząc usługi od mycia okien, przez usuwanie awarii i zalegającego śniegu, a na remontach kończąc. W grupie wyróżnić można też Camaro BHP, którego zadaniem jest dbanie o bezpieczeństwo oraz komfort pracy. Firma gwarantuje kompleksowe podejście do klienta. Prace wykonywane przez Camaro Group opierają się o międzynarodowy system technik dostępu linowego IRATA.

Prace alpinistyczne – Alpinator Tychy

W Tychach przy ulicy Przemysłowej 55 swoją siedzibę ma firma Alpinator. Oferuje prace wysokościowe na terenie całego kraju, ale głównie na obszarze Śląska. W ofercie Alpinatora jest szeroki wachlarz prac z wykorzystaniem technik alpinistycznych lub prac podnośnikowych. Dzięki temu nie ma konieczności ingerencji w infrastrukturę obiektów przemysłowych. W ofercie firmy znajduje się mycie okien na wysokościach, czyszczenie elewacji, mycie i malowanie dachów, odśnieżanie dachów, montaż i demontaż reklam, siatek, oświetlenia, konstrukcji, różnego typu serwisy i konserwacje w trudno dostępnych miejscach oraz usługi arborystyczne (wycinka drzew). Firma Alpinator to młody, ale doświadczony zespół, który stale podnosi swoje kwalifikacje. Każdy jej pracownik ma ukończone kursy alpinistyczne w systemie IRATA oraz inne szkolenia wysokościowe zgodne ze standardami Polskiego Związku Alpinizmu.