Skąd zamówić sushi na wynos, z dowozem na Śląsku?

Na Śląsku w ostatnich latach powstało bardzo wiele restauracji sushi. W związku z tym ciężko jest się zdecydować na konkretne miejsce. W naszym poradniku doradzimy, skąd zamówić sushi na wynos, z dowozem na Śląsku.

Gdzie zamówić sushi z dowozem na Śląsku?

Na terenie Śląska znajdziemy coraz bardziej różnorodne susharnie. Prawdopodobnie w każdym większym mieście naszego województwa funkcjonuje teraz przynajmniej kilka wartościowych restauracji sushi. Dlatego przygotowaliśmy dla was listę tych, z których oferty (naszym zdaniem) szczególnie warto skorzystać.

Sakana Sushi & Sticks (Katowice) na wynos

Ta restauracja sushi znajduje się w Katowicach przy ulicy Gawronów 6/4, w okolicach Katowickiego Parku Leśnego. Sakana Sushi & Sticks oferuje sushi z dowozem na terenie Katowic i okolic, a w swojej ofercie posiada zarówno japońskie dania mięsne, jak i wegetariańskie, a nawet wegańskie. Oprócz sushi lokal ten może poszczycić się także bogatą ofertą deserów oraz piw (także tych japońskich).

Oprócz tego, że możemy zamówić sushi z dowozem, na wynos, to warto również wybrać się do tego miejsca, ponieważ restauracja sushi kusi ciekawym wystrojem oraz dużą przestrzenią, która sprawdzi się podczas spotkań ze znajomymi lub rodziną.

Dojo Sushi Bar z dowozem w Sosnowcu

Bogatą ofertę sushi na wynos posiada Dojo Sushi Bar, który znajduje się w Sosnowcu. Sushi można zamówić na wynos z dowozem, przez telefon lub na stronie internetowej lokalu. W ofercie znajdziemy tradycyjne hosomaki, futomaki oraz nigiri, a także szeroką gamę dań z oferty specjalnej. Dojo Sushi Bat posiada jedną z najciekawszych ofert na terenie Zagłębia Dąbrowskiego.

Art Sushi (Gliwice) na wynos

Art Sushi to ciekawy punkt na gastronomicznej mapie Gliwic. W ofercie znajduje się nie tylko tradycyjne sushi przyrządzane na różne sposoby, ale również inne tradycyjne dania kuchni japońskiej i koreańskiej, takie jak Yaki Udon. Lokal dostarcza sushi na wynos, zarówno w samych Gliwicach, jak i w ich najbliższej okolicy. Jeśli jednak ktoś woli zjeść sushi na miejscu, to warto wiedzieć, że lokal posiada wartość historyczną. Kiedyś mieściła się w nim Szkoła Muzyczna oraz Hufiec Ziemi Gliwickiej ZHP.

Akira Sushi z dowozem w Tarnowskich Górach

Restauracja sushi znajdująca się na rynku w Tarnowskich Górach posiada ciekawą ofertę sushi szczególnie dla mieszkańców północnej części Śląska. Akira Sushi wyróżnia się spośród innych susharni ze względu na m in. rolki premium, które dostępne są w wersji mięsnej lub wegetariańskiej. Oczywiście możemy zamówić z niej sushi na wynos, ale ze względu na urokliwą lokalizację warto jest zakosztować różnych ciekawych dań na miejscu.

Fabryka Sushi na wynos

Dla mieszkańców Dąbrowy Górniczej dobrze sprawdzi się zamówienie sushi na wynos w Fabryce Sushi. Menu restauracji jest ciekawie skomponowane i dzieli się na przystawki (m.in. tatar), specjały (warto skosztować siekanego wasabi) oraz różne zestawy sushi – Futomaki, Uramaki oraz Nigiri. Fabryka Sushi posiada również strefę wegetariańską oraz dla dzieci.